ZELTIQ COOLSCULPTING

Zeltiq CoolSculpting Nedir?

Zeltiq CoolSculpting (soğuk lipoliz ) yöntemi “yağ dokusunu dondurarak parçalama” olarak kısaca adlandırılabilir. Harvard Medikal School tarafından geliştirilen ve 1 saat gibi kısa bir sürede incelme sağlanabilen bir yöntem olan Zeltiq CoolSculpting (soğuk lipoliz) uygulaması; A5 kâğıdı kadar bir başlık içersine vakum yoluyla dokunun emilmesi ve 1 saat süreyle -6°C derecede maruz bırakılması esasına dayanarak çalışır. Bu uygulamadan sonra yağ hücrelerinin çoğunun soğutulma sonrası beslenmeleri bozulur. 45-60 gün içersinde lenf yolu kanalıyla beslenmesi bozulan yağlar vücuttan atılır.

Zeltiq CoolSculpting Hangi Bölgelere Uygulanır?

Zeltiq CoolSculpting göbek, bel, bel yan yağları, basenler, karın, sırt, kol ve bacak gibi bölgesel fazlalıklara etki eder. Tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunda %40 azalma sağladığı görülebilmektedir. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi uygulama başlığının haznesi içine çeker ve bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutur ve Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde üç hafta içerisinde yapısal değişiklikler başlar. Zeltiq CoolSculpting ( Soğuk Lipoliz ) cihazın içinde vakumlar vardır ve -10 derece soğukluk ile çalışır.

Zeltiq CoolSculpting Hakkında

Vücudun bölgelerine göre uygulanacak olan cihazın başlığı da değişmektedir. Zeltiq CoolSculpting bölgesel incelmede, vücut hatlarını yeniden şekillendirilmesinde, selülit görünümünde azalmasında ve selülit artışında azalmasında, kavitasyon gibi diğer bölgesel incelme yöntemleri ile kombine tedavi olanağı sunan son nesil teknolojidir.

Soğuk lipoliz uygulaması bölgesel incelme isteyen ama abartı beklentileri olmayan hasta grubu için ideal bir seçenek olup sonuçları oldukça tatmin edicidir. Uygulamadan sonra hasta kilo kaybetse bile istenmeyen bölgelerdeki yağlanma ciddi oranda azalmaz ve bu kişiyi mutsuz edebilir. Kilo kaybı olmadan istenmeyen bölgelerdeki incelme her zaman kişiyi mutlu eder. Eğer kişilerin fazla bir bölgesel incelme beklentisi varsa o zaman Zeltiq CoolSculpting (soğuk lipoliz) yerine lazer lipolizi düşünmeleri daha iyi bir incelme elde etmelerini sağlar.

ZELTIQ COOLSCULPTING İLE YAPILAN İŞLEMLER
YUKARI