Q-SWITCH LAZER

Q-Switch Nedir?

Q-Switch bir lazer sistemidir diğer lazer uygulamalarından farklı olarak cilt lekelerinde ve dövme sildirme işleminde daha etkilidir. Q-Switch Lazer hızlı ışınların direkt olarak sorunlu bölgeye nüfuz etmesi ile tedavi sağlar. Q-Switch Lazer sistemi 1064/532nm dalga uzunluğu, 3 farklı başlığı ve 6 farklı çalışma modu sayesinde dövmeden melazmaya, yüzeysel pigmentlerden ota nevusa kadar birçok cilt probleminde etkin bir tedavi olanağı sunarak güvenliğinin optimum seviyede olmasını sağlar. Q-Switch Lazer 1064nm ve 532nm’deki iki farklı dalga boyunu kullanarak, yüksek kalitede lazer ışınları üretir.

Q-Switch Lazer Nerelere Uygulanır?

Q-Switch Lazer son dönemlerde hem doğumsal hem sonradan edinilen lekelerde, dövme silmede, akne tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Gözenekleri sıkılaştırmak için lazer sistemleri oldukça etkindir. Özellikle Q-Switch Lazer ile cilt altındaki kolejen dokuları ısıtarak yeniden oluşumu önlemekte ve gözeneklerin küçülmesini sağlamaktadır. Gözenekleri yok etmek kesinlikle mümkün değildir çünkü gözenekler cildimizin nefes almasını sağlarlar. Ortalama seans aralıkları 1 haftadır. 6-10 seans arasında uygulama yapmak gerekmektedir. Yalnızca doğumsal lekelerde ayda 1 olacak şekilde uygulama yapılır.

Q-Switch lazer ile ince yapıda fakat koyu renkli tüyleri sarartmak için de kullanılır. Uygulama sırasında hafif bir batma hissinden başka bir şey hissetmezsiniz. Tüy sarartma işleminden sonra herhangi bir leke kalma riski yoktur. En çok tüy sarartma işlemi uygulanan bölge yüzdür, bunun yanı sıra, kol göğüs ve sırt bölgesi de tüy sarartma işlemi yapılan bölgelerdendir. Tüylerde etkisi seanstan hemen sonra gözle görülebilir fakat sararması ne yazık ki kalıcı değildir. Yaklaşık 4-6 hafta sonra sararma etkisi azalır.

Q-SWITCH Lazer Leke Tedavisi İçin Önerilir mi?

Q-Switch Lazer leke tedavisinde karbon peeling ile beraber kullanılarak lekenin yavaş yavaş açılmasını sağlamaktadır. Direkt hedef aldığı nokta leke yapan hücreler olduğu için çok başarılı sonuçlar vermektedir. Ayrıca her lekeye farklı tedavi şekli uygulanması gerekir. (Doğumsal ve sonradan edinilen lekeler gibi.) Özellikle çok derin ve koyu lekelerde Q-Switch Lazerin başarı oranı oldukça yüksektir. Uygulamadan sonra ciltte kızarıklık veya soyulma görülmez. Leke tedavisinde 1-3 seanslık ayda bir olmak üzere programlar uygulanır. Kişi uygulama yapıldıktan hemen sonra sosyal hayatına geri dönebilir.

Q-SWITCH LAZER İLE YAPILAN İŞLEMLER

YUKARI