Yeni Nesil Dövme Silme Teknolojisi | Picoway

Geçmişin izlerini üzerimizde taşımak, zaman zaman verdiğimiz yanlış kararlar ile can sıkıcı bir hale gelebiliyor. Bir anlık bir heves ile renklendirdiğimiz cildimiz, çizilen desen ve semboller yaşamsal süreci etkilemeye başladığında bir takım sorular da beraberinde geliyor. Nasıl dövme sildirebilirim?

Yapılan dövme sildirme işlemlerinde vücudumuzda bulunan dövmelerin birçoğu silinse de, gelişmemiş teknolojik sistemler dolayısıyla yüksek başarıdan söz etmek pek mümkün değil. PicoWay’in gelişmiş dövme silme teknolojisi ile artık geçmişte aldığınız yanlış kararların izlerini vücudunuzdan atabilirsiniz. Uzun süren seanslar, vücuttan atılamayan izler ve yoğun strese veda ederken; PicoWay yeni nesil dövme silme teknolojisiyle tanışın.

Dünyada İlk, İki Dalga Boylu Pikosaniye Lazer

PicoWay, yenilikçi ve olağanüstü teknolojik sistemiyle daha önce ulaşılamamış tedavi sonuçlarını elde ediyor. Tek bir sistem üzerinde ürettiği iki farklı dalga boyutu ile farklı cilt tipleri üzerinde bulunan dövmelerdeki renk ve yoğunluk ayrımını hedefleyerek diğer sistemlerden %40 daha kısa pikosaniye atımlar ile daha düşük enerjide çalışabiliyor. PicoWay lazer teknolojisi ile dövme üzerinde bulunan renk ve yoğunluklar, 1064nm ve 532nm’lik iki farklı dalga boyu ile işlenerek her türde dirençli dövmeleri ve lezyonları tamamen gideriyor.

PicoWay Lazerle Dövme İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Yeni nesil dövme silme teknolojisi PicoWay, dövme silme işlemini gerçekleştirirken (532 nm ve 1064nm) iki dalga boyu kullanır. Bunun en temel sebebi farklı cilt tipine ve dövme renklerine göre işlemi çeşitlendirmek ve başarılı sonuçlara ulaşmayı sağlamaktır. Siyah, kahverengi, mor ve mavi renkler üzerinde 1064nm dalga boyu kullanılırken, kırmızı, turuncu ve sarı dövmeler üzerinde 532 nm’lik dalga boyları kullanılmaktadır. Daha öncesinde çoklu seanslar ve gelişmemiş teknolojiler ile deneyip istenilen başarıyı sağlayamadığınız dövmelerinizde, PicoWay lazer tedavisi en iyi sonucu gösterecektir.

Dövme Ve Cilt Renginin PicoWay Lazerle Dövme Sildirme İşlemine Etkisi

Dövme sildirme talebinde bulunan hastaların cilt tiplerine ve üzerinde bulunan dövmenin renk ve yoğunluğuna göre tedavi sürecinde alınan yanıt değişmektedir. Daha koyu renklerden daha fazla yanıt alınmakla birlikte renk çeşitliği ve yoğunluğu süreci etkilemektedir. PicoWay’in gelişmiş lazer yapısı ile psn’lik atımlar, nanosaniyelik lazerler ile karşılaştırdığımızda daha yüksek tepe güce sahiptir. Bu sebeple dövme rengi ve yoğunluğu göz önüne alındığında dövme mürekkebi ve pigmentleri parçalamakta daha verimli sonuçlar elde eder.

Kullanılan Boyaların Dövme Silme İşlemine Etkisi

Çalışmalar amatör dövmelerin, muhtemelen kullanılan boyanın yoğunluğu ile ilişkili olarak, profesyonel dövmelerden daha az tedaviye seansına ihtiyaç duyduğunu göstermiştir. Dövmedeki renklerin silinmesi veya renginin açılması için, ağır pigmentli ve çok renkli dövmeler, daha az pigmentli dövmelerden daha fazla tedavi seansına ihtiyaç duyar.

Picoway Lazer Teknolojisinin Cilt Üzerindeki Etkisi

PicoWay’in benzersiz çalışma modu, hastalara tedavi sürecinde ulaşabilecekleri maksimum konforu yaşatır. Diğer sistemlerin aksine %40 daha kısa pikosaniyeler ile lazer atışlarını gerçekleştirirken daha düşük enerji kullanımı sağlar. Dokuya ultra-kısa atımlar ile enerjiyi ileterek cilt üzerinde yaşanacak tüm sorunları ortadan kaldırır. Dövmeyi çevreleyen dokunun çok daha az ısınmasını sağlayarak, hasta üzerindeki olsa ağrı ve yan etki risklerini azaltır.

Uygulama Alanları

  • Dermal, Epidermal Pigmente Lezyonlar
  • Bütün Dövme Renklerinin Silinmesi
  • Travmatik ve Amatör Dövmelerin Silinmesi
  • Seboreik Keratoz
  • Melazma
  • Nevüs Ota/Ito, Becker Nevüs, Nevus Spilus
  • Postinflamatuar Hiperpigmentasyon
  • Cilt Yenileme

Tedavide Kullanılan Lazer Sisteminin Dövme Sildirme İşlemine Etkisi

Tedavide kullanılan yeni nesil dövme silme teknolojisi, dövme sildirme sürecinin başarısını büyük ölçüde etkilemektedir. Eski nesil teknolojiler koyu renkli dövmeler üzerinde başarı sağlarken, renk çeşitliği ve yoğunluğu gibi durumlarda çözüm üretemiyordu. PicoWay lazer teknoljisi ile enerji atımları dövme üzerinde “fotoakustik” etki yaratarak dövme boyasını daha küçük partiküllere ayırarak silme işlemini kolaylaştırmaktadır.

PicoWay Dövme Silme Teknolojisi Öncesi Uyarılar

Dövme sildirme sürecine karar veren hastalar için en iyi sonucu elde edebilmek için daha öncesinde yapılan işlemlerde cilt üzerinde skar izi veya hasar olmaması gerekir. Bu koşullar eşliğinde diğer tedavi yöntemlerinde etkili bir şekilde silinememiş dövmeler, PicoWay lazer tedavisiyle birlikte istenilen sonuca ulaşabilir.

YUKARI