HIFU (FOKUS ULTRASON)

HIFU (Fokus Ultrason) Nedir?

HIFU (Fokus Ultrason) odaklanmış ses dalgaları anlamına gelir. HIFU (Fokus Ultrason) tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı ameliyatsız tedavi biçimidir. Ultrason olduğu için derinin altındaki kas, sinir ve damarlara asla zarar vermez. 1,5 mm - 4,5 mm'ye kadar derinliğe inebilen başlıklar sayesinde (Uygulanan bölgenin sarkma durumuna ve deformitesine bağlı olarak değişmekte.) boyun bölgelerine, yanak bölgelerine, alın sarkmalarına, dudak sarkmalarına, göğüs sarkmalarında göğüsün üst taraflarına, kol altına, göbeğe, popoya ve bacak içlerine güvenle uygulanabilir.

HIFU (Fokus Ultrason) zamanla cildimiz güneşten, dış etkenlerden veya yaşlanmadan dolayı cildin sarkan bölgelerini toparlamayı amaçlar. Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinden biri olan Fokuslu Ultrason-Focus USG aynı zamanda Ultrasonla Yüz Gençleştirme olarak da bilinen bir işlemdir. Ağrısız, acısız ve ameliyatsız HIFU (Fokus Ultrason) uygulaması ile yüz gençleştirme yöntemi son yılların en popüler uygulamalarındandır. Doğru yere ve doğru yoğunlukta uygulanırsa eğer ultrasonun hiçbir yan etkisi yoktur.

HIFU (Fokus Ultrason) Kimlere Uygulanır?

Uygulamadan 30 dakika sonra etkisini azda olsa gösterir asıl etkisini 1 ay sonrası tamamen göz ile fark edilebilir derece olur ve tamamlanma süreci 3 aydır. 40-80 yaş arasındaki hasta grubuna uygulanabilen harikalar yaratan bir buluştur. HIFU (Fokus Ultrason) -kadın erkek fark etmez- herkese uygulanabilen bir teknolojidir. Birbirinden ayrılmış ve sarkan derileri tekrar gerdirerek perçinleşmesini sağlar tek seanslık bir uygulamadır ve etkisi 3 yıl sürer.

HIFU (Fokus Ultrason) Ne Zaman Yapılmalıdır?

HIFU (Fokus Ultrason) -yüz gençleştirme- işlemi her mevsim yaptırılabilir. Hiçbir şekilde ultra violeden veya güneş ışınlarından etkilenen bir uygulama değildir. Uygulama sonrası güneşe veya dışarı çıkılmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Kişi HIFU (Fokus Ultrason) yaptırdığı andan itibaren sosyal hayatına hemen dönebilir.

HIFU (FOKUS ULTRASON) İLE YAPILAN İŞLEMLER
YUKARI