LENF DRENAJ

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj cihazı; vücut şekillendirme ve toparlama, zayıflama tedavisi, selülit tedavisi gibi birçok sorun için kullanılır. Lenf drenaj cihazı, vücutta beyaz sıvı dolaşımını hızlandırmaktadır. Vücutta biriken ödemin dışarıya atılmasını sağlar, özellikle varis giderilmesinde de kullanılır. Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma olur. Lenf drenaj bunun yanı sıra selülit tedavisinde de çok tercih edilen uygulamalar arasındadır.

Selülitin en belirgin sebebi dolaşım bozukluğudur. Vücutta suyun tutulması (ödem) ve selülit gibi problemlerin giderilmesi konusunda da lenf drenaj destek sağlamaktadır. Ayrıca Doğumdan sonra oluşan ödem, sarkıklık gibi sorunlar için lenf drenaj cihazı çözüm sunmaktadır. Lenf drenaj cihazı ile yapılabilecek işlemler diyebet, kemik erimesi, alerji olan ciltler, hamile ve hormon bozukluğu olan kişiler, hemoroid gibi hastalığı olan kişilere kesinlikle uygulanmamalıdır.

Lenf Drenaj ayrıca güzellik amaçlı kullanılması halinde, ciltteki kırışıkların, yara izlerinin ve lekelerin hafifletilerek cildin, iyileşme ve gençleşme sürecine destek olur. Çünkü Lenf drenaj, ciltteki kolajen üretimine destek olur ve bu sayede cilt sıkılaşır. Lenf Drenajı cildi toparlamasının ve canlandırmasının da nedeni budur. Uygulandığı bölgede cilt yüzeyinde gözle görülür bir düzelme, deri ve deri altında sıkılaşma olur.

LENF DRENAJ İLE YAPILAN İŞLEMLER
YUKARI