REGENERA ACTİVA (OTOLOG MİKRO GREFT)

Regenera Activa saç tedavisinin prensibi; kendi dokularımızdan yine kendi saç köklerimizi tedavi etmek için gerekli olan maddeleri sağlamaktır. Bu sebeple Regenera Activa bir diğer adıyla "Otolog Mikro Greft" olarak isimlendirilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesi başta olmak üzere birçok saç dökülmesi problemiyle mücadele de etkili ve güvenilir bir yöntemdir.

Regenera Activa Otolog Mikro Greft

Regenera  Activa Kimlere Uygulanabilir ?

Saç dökülme sorunu enfeksiyon kaynaklı değilse, saç dökülme problemi yaşayan herkese otolog mikrogreft yöntemi uygulanabilir. Saç boyama uygulamaları, sık kuaför işlemlerinden kaynaklanan yıpranmalara ve dökülmelere karşı saçı desteklemek ve canlandırmak için kullanılır.

Regenera Activa (Otolog Mikro Greft) Yöntemi Dökülen Saçlarda Etkili Mi ?

Tedavinin amacı zayıflamış saç köklerinin yenilenerek daha sağlıklı gözükmesini sağlamak için gerekli olan büyüme faktörleri ve progenitör kök hücrelerini kendi dokularımızdan elde etmektir.

Regenera Activa (Otolog Mikro Greft) Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemde genetik olarak dökülmemeye kodlanmış olan kulak arkasındaki saçlı bölgedeki doku kullanılmaktadır. Tüm işlem lokal anestezi altında gerçekleştiğinden acı hissedilmez. Otolog mikrogreft işleminde öncelikle ense bölgesine doğru kulak arkasında ki alandan 3 ile 4 saç kökü özel bir yöntem ile alınır. Bu alınan kökler regenera activa sistemi ile özel hücre süspansiyonuna çevrilir. Bu şekilde kendi saç köklerimizden hücre yenilenmesini arttırıcı etkiye sahip bir saç tedavisi hazırlanmış olur.

Bu hazırlanan süspansiyon, enjeksiyon ile saç derisine enjekte edilir. Donör bölgeden alınan saç kökü ve doku içerisindeki progenitör hücrelerin yenileyici etkisi ve büyüme faktörleri sayesinde saç gelişimi sağlanır.

 

Regenera Activa Saç Ekimi Alternatifi Midir ?

Kalıcı olarak dökülen saçların tedavisi saç ekimidir. Regenera Activa alternatif olmanın aksine saç ekimi tedavisinin destekleyicisidir. Yeni ekilen saçların ihtiyaç duyduğu büyüme faktörleri ve progenitör hücreler bu tedavi ile sağlanır. Saçlar çok daha hızlı ve güçlü bir şekilde gelişmeye başlar.

Regenera Activa Tedavisinde Ne Zaman Sonuç Alınır ?

Kendi hücrelerimizden elde edilen bu tedavinin olumlu sonuçları 3. aydan itibaren kendini göstermeye başlar. Tüm olumlu sonuçların ve gelişmelerin ortaya çıkması ise 6. ay itibariyle gözlemlenmektedir.

Otolog Mikro Greft Yönteminin Avantajları Nelerdir ?

  • Güçsüzleşip minyatörize olmuş saçları canlandırır.
  • Mevcuttaki saçların kalitesini korumayı sağlar.
  • Genel olarak incelmiş güçsüzleşmiş saçların kalınlaşmasını ve saçların çok daha dolgun gözükmesini sağlar.
  • Henüz ölmemiş olan, uykuda bekleyen saçları uyandırarak saç artışı sağlar.
  • Saç ekimi öncesinde donör bölgenin güçlenmesini sağlarken, bu sayede ekim sonrası başarı yüzdesini arttırmaktadır.
  • Saç ekimi sonrası uygulamasında ise ekim süreci sonrası iyileşme hızını arttırırken, ekilen saçların çıkışını ve kalitesini arttırmaya yardımcı olur.

Otolog Mikro Greft Yöntemi Hakkında Sık Sorulanlar

Başımın üst bölgesinde hiç saç kalmadı, saçlarımı tekrar çıkartır mı?

Üzgünüz otolog mikrogreft yöntemi tamamen kelleşmiş bölgelerde etkili değildir.

Saç kıran tedavisinde kullanılabilir mi?

Saç kıran tedavisinde etkili değildir.

Yeni saç çıkışı olur mu?

Yeni saç çıkışı gözlemlenebilir. Ancak yöntemin esas amacı saç köklerini güçlendirmek ve dökülmenin önüne geçmektir.

Hamileler Otolog Mikrogreft yöntemini uygulayabilir mi?

Kimyasal bileşenler içermediğinden teknik olarak uygulanabilir ancak hamilelik döneminde hormonal değişimler gerçekleştiğinden emzirme dönemi bitiminden itibaren uygulanması daha doğru olacaktır. Bu tarz hormanal değişimler tedavi sürecini olumsuz etkileyeceğinden alınacak sonuç istenilen düzeyde olmayacaktır.

Tedavi sonrası günlük hayatıma ne zaman dönebilirim?

Aynı gün sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Regenera Activa yöntemi PRP tedavisi midir?

Hayır. Regenera Activa çok daha kompleks ve etkili bir saç tedavisidir. PRP yönteminde kanımızdan alınan trombositler konsantre edilerek saçlı bölgeye enjekte edilir. Bu yöntemde ise donör bölgeden alınan kökler, özel bir yöntemle büyüme faktörleri ve progenitör hücreler izole edilerek saçlı bölgeye enjekte edilir.

Benzer Hizmetler

YUKARI
FİYAT SOR