PROTEZ SAÇ

Saç protezi, takma saç veya yapıştırma saç gibi isimlerle anılan Protez Saç tedavisi görsel olarak en önemi aksesuarlardan biri olan saç sorunlarına yönelik bir uygulamadır.

Kişinin özgüveni, kendini daha iyi hissetmesi ve psikolojik sağlık açısından saçın önemli bir rolü bulunmaktadır. Genetik, travma, skar stres sonucunda bir şekilde yaşa uygun olmayan görüntü nedeni veya görsel kaygı ile bir şekilde kişi kesin sonuçlara başvurmak istemektedir. Ancak bazı durumlarda saç ekimine uygun görülmemesi durumu ile karşı kaşıya kalınabilir.

Protez Saç uygulaması ile sınırsız yoğunluk imkânı sağlanabilir böylelikle istenen görüntüye sahip olarak hem görüntü hem de ruhsal olarak yaşam standardınızı daha iyi hale getirebilirsiniz.

Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen saç protezi kişinin açıklık durumu hesaplandıktan sonra yapıştırıcı yardımı ile uygulanır. Kullanılan yardımcı malzemeler cilt dostu ve sağlığa herhangi bir zararı olmayan malzemedirler.

SAÇ PROTEZ UYGULAMA AŞAMALARI

Ölçülendirme: Saç yerleştirme işleminden önceki aşama olan ölçü işlemi, protez saç uygulaması başarısında oldukça önemli noktalardandır.

Ölçülendirmede saç dökülmesinin devam ettiği veya seyrekleşmenin olduğu bölgelerin çizimi yapılır. Ardından kafa yapısının doğru bir şekilde tanımlanmasıyla saç kalıbı oluşturulur. Saç örneği baz alınarak verilen bilgiler ve özelliklerin belirtilmesiyle saç protezi üretimi yapılır.

Yerleştirme: Saç yerleştirme işlemi ölçülendirmede yapılan test ve değerlendirmelerde kişinin renk, kalınlık, yoğunluk dalga boyu gibi yapısal özelliklerin doğru belirlenmesi ve planlaması ile doğru orantılıdır. Bu aşamada deneyim ve uzmanlık oldukça önemlidir.

Özel bir yapıştırıcı yardımı ile saç protezi önceden ölçümü yapılmış alanı kapsayacak şekilde başa uygulanır.

Tasarım: Ölçüm ve yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra kişinin isteğine bağlı olarak saç kesimi gerçekleştirilir ve saç şekli oluşturulur. Böylelikle çok kısa bir süre içinde ağrısız acısız bir şekilde saçsızlık probleminden kurtularak istediği görünümü kazanmış olur.

SIK SORULAN SORULAR

Protez Saça Karar Verdikten Sonra Süreç Nasıl İşler?

Protez saç yöntemi uygulanmaya karar verildikten sonra, kişide saç kaybı oluşan bölümün ölçüsü alınır ve kalıbı çıkartılır. Kişinin istediği yoğunluk ve uzunluk gibi konularda anlaşıldıktan sonra, saçın çıkış yönleri kalıp üzerine işaretlenir. Kişinin kendi saçından çok küçük bir numune alınıp kalıba eklenir. Bütün bu işlemlerden sonra üretim süreci başlar. Üretim yurtdışında gerçekleştiğinden minimum 4-6 haftalık bekleme süresi bulunmaktadır. Eğer kişinin kendi saçları yeterince uzun değilse, uygulama gününe kadar saçlarını kestirmemesi tavsiye edilir.

Protez Saçın Bakım Periyotları Nasıldır?

Protez saçın bakım zaman aralıkları, kişilerin, kişisel bakım alışkanlıklarına, cilt yapılarına, yaşadıkları yerin iklim özelliklerine ve sosyal faaliyetlerinin niteliğine bağlı olarak değişebilir. Dolayısıyla bakım periyotları için standart bir süre belirtmek yerine, 3-4 hafta arası bir süre tanımlaması daha doğru olacaktır.

Cerrahi Müdahale Var mıdır? Ağrı Sızı Var mıdır? İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Herhangi bir cerrahi müdahale içermeyen uygulama yöntemi olduğu için iyileşme süresi, ağrı, sızlama gibi sorunlar söz konusu değildir.

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Protez Saç ünitesinin ömrü doğru bakım kurallarına uyulduğu takdirde yaklaşık 20 aydır.

Protez Saç Bakımını Kendim Yapabilir miyim?

Protez saç bakımı yapabilmek için, ne saç uzmanlığı eğitimine, ne kuaförlük bilgisine, ne de bu bağlamda özel bir yeteneğe sahip olunması gerekmektedir. Kendiniz evde rahatlıkla bakım yapabilirsiniz.

Benzer Hizmetler
YUKARI
FİYAT SOR