NANO FAT SAÇ EKİMİ

Nano Fat Saç Ekimi saçlı deri kalitesi azalmış danışanlarımızın saç ekimi girişimine uygun adaylar haline getirilerek mevcut saç nakillerinin yapılmasına olanak sağlayan ve saç ekimi işleminin başarı oranını artıran bir yöntemdir.

Nano fat saç ekiminin amacı saç nakli yapılacak alana gerekli yağ transferinin yapılarak, transfer edilecek köklerin tutunma kapasitelerini artırmak, kök hücreden zengin yağ dokusu ile mevcut saç köklerini desteklemek ve saç ekiminin başarı oranını artırmaktır.

Saç Ekimi (FUE)

Nano Fat Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Yapılan araştırmalar ve gözlemlerde kelleşen alanda azalan ve saç köklerini besleyemeyen bir yağ eksikliği gözlemlenmiştir. Tam da bu noktada nano fat saç ekiminin ilk aşaması hastanın kendi işlenmiş yağ hücrelerinin yerleştirileceği küçük enjeksiyonların kullanılmasını içerir. Geçmişte yaşanmış hacim kaybını düzeltmek ve deri kalitesini artırmak için yağ enjeksiyonları kullanılmıştır. Ancak yeni çalışmalar, yağ greftlerinin saç folikülüne yerleştirildiğinde saç büyümesini de etkili bir şekilde uyarabileceğini göstermiştir.

Nano fat saç ekimi, saçlı deriye yerleştirilmek üzere yağ hücrelerinin alınmasıyla başlar. Bu kişilerin kilo kaybı yaşayamadığı karın bölgesi ve göbek çevresinden yeterli yağ bulunan liposuction teknikleri kullanılarak yapılır. Liposuction, yağ hücrelerini parçalamak ve çıkarmak için bir kanül cihazının yerleştirilebileceği ve kullanılabileceği küçük kesikler gerektirir. İşlem lokal anestezi altında yapılır.. Yağ hücreleri daha sonra işlenir ve saflaştırılır. Oluşturulan yağ solüsyonu bir enjektöre yerleştirilir. Yağ hücrelerinin küçük enjeksiyonları daha sonra saç dökülmesinin meydana geldiği kafa derisine ve iyileştirilmesi planlanan bölümlere yerleştirilecektir.

Nano Fat Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Cilt ve saç yaşlanması veya diğer faktörler nedeniyle;

  • Saç incelmesi, saç çizgisinde gerileme veya saçsızlık yaşayan kişiler,
  • Saç protezi kullananlar,
  • Saçlı deri kalitesini artırmak isteyenlerde Organik saç ekimi uygulaması yapılabilir.

Nano fat saç ekimi, diğer saç restorasyon tekniklerine uygun olmayanlar için etkili bir alternatif olabilir. Nano fat saç ekiminde başarılı bir aday olmak için hastaların yeterli yağa sahip olması ve yağ hücrelerini elde etmek için liposuction işlemine hazır olması gerekir

Benzer Hizmetler

YUKARI