LAZERLE SAÇ TEDAVİSİ

Lazerle saç tedavisi, saç bölgesine lazer terapisi yapılarak uygulanmaktadır. Ağrısız ve acısız bir yöntem olarak, saçlarının dökülmesini önlemek isteyen kişiler veya ekim sonrası daha güçlü saçlara kavuşmak isteyen kişiler, lazerle saç tedavisi işleminden faydalanabilirler.

Lazerle Saç Tedavisi nasıl uygulanır?

Lazerle saç tedavisi, cilt ve cilt altını hedef alarak; zayıflamış saç köklerini uyarıp kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Saç köklerinin gelişimine ve incelmiş saçların kalınlaşmasına olanak sağlar. Bu yöntem ile saç üretemeyen hücreler yeniden canlanabilir ve saç üretimine başlayabilir.

Tedavi aşamasında öncelikle canlılığını yitiren cansız saçlar hedef alınır. Zamanla incelmeye başlayan, kırılan ve parlaklığını yitiren saçlar bu tedavi yöntemi ile yeniden canlanır ve saçların dökülmesi engellenir.

Kombin İşlemlerde Büyük Başarı

Saç Lazeri tek başına uygulanabildiği gibi Saç Mezoterapi, Otolog Mikro Greft, Saç Ekimi gibi tedavileri ile de kombine olarak uygulanabilir. Bu şekilde çok daha kısa sürede, daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

En sık kullanıldığı bir diğer alan ise saç ekimidir. Lazerle saç tedavisi ile Saç Ekiminden daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Donör bölge saç lazeri ile güçlendirilerek, ekimde daha güçlü kökler ile ekim sağlanabilmektedir.

Saç ekiminden yaklaşık bir ay sonra hastalara lazerle saç tedavisi işlemi önerilmektedir. Ekilen köklere hücresel uyarı sağlayan lazer tedavisi, saç köklerinin daha iyi beslenmesini ve ekim başarısını arttırmaktadır.

Sık sorulan sorular

Lazerle Saç Tedavisi kimlere uygulanabilir?

Lazer yöntemi saçları sağlıksız olan ve dökülen; 18 yaşını doldurmuş bütün kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir.

Lazerle Saç Tedavisinde Ağrı Acı olur mu?

Bu yöntem esnasında herhangi bir kesik veya cerrahi müdahale yapılmadığından, acı ve ağrı hissedilmemektedir.

Benzer Hizmetler
YUKARI