Aşağı Ok
Menü

Botoksla Saç Dökülmesi Tedavisi
Aklınıza Takılan Bir Şey Mi Var?

İrtibata geçmek istediğiniz şube:

BOTOKSLA SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ

Saç dökülmesinin birçok farklı nedeni olabilir. Kişide metabolik bir rahatsızlık olup olmadığı mutlaka araştırılmadır. Polikistik over hastalığı, demir eksikliği, kansızlık, hormonal düzensizlikler ve stres bunların başında gelir. Her gün ortalama 50-100 tel saç dökülmesi normal karşılanırken, bu miktarın artışı ve kafa derisi belli olacak şekilde saçların seyrekleşmesi tedavi gerektiren bir hastalıktır

Her tip saç dökülmesi tedavi edilebilir mi?

Nedeni tespit edilen her türlü saç dökülmesi durdurulabilir. Tedaviyle yeni saç oluşumu sağlanabilir. Genellikle 3 ay sonunda sonuçlar görülmeye başlanır. 6 ay sonunda da %60-90 arası iyileşme sağlanır.

Botoksun tedavide yeri nedir?

Botoks saç dökülmesinde önemli iki ana nedeni ortadan kaldırır. Bunlardan birisi strese bağlı kafadaki damar çeperlerinin daralması ve saç köklerinin beslenememesidir. Diğeri ise saç dökülmesinin en önemli sorumlusu olarak görülen Dihidrotestosteron (DHT) hormonudur.

Botoks, uygulandığı bölgede kasları gevşeterek damarların kasılmasını da engeller. Böylece kafa derisinde kan dolaşımı düzenlenir ve oksijenlenme artar. Bu da saç köklerinin daha iyi beslenmesini, saç tellerinin güçlenmesini sağlar.

Ayrıca saç dökülmesinden sorumlu olarak görülen DHT hormonu; testosteron hormonunun 5-alfa redüktaz enzimi aracılığıyla oluşan güçlü bir metabolit hormondur. Ortamda oksijen oranı ne kadar azsa o kadar çok DHT üretilir. İşte bu noktada, kafa derisine düzenli aralıklarla uygulanan Botoks ortamdaki oksijeni arttırarak Testosterondan DHT oluşumunu inhibe eder ve Testosteron, östradiole dönüşür. Böylece saç dökülmesine sebep olan önemli bir reaksiyonun önüne geçilmiş olur.

Sadece botoks uygulaması tedavi için yeterli midir?

Hastanın durumuna ve saç dökülme sebebine göre botoks uygulaması tedavide tek başına yeterli olabilir.

Bu tedavi hangi tedavilerle kombine edilir?

Saç dökülmesinde uyguladığımız ve başarılı sonuçlar alınan Saç Mezoterapisi ve Saç GRP’si işlemleri botoks uygulaması ile kombine edildiğinde etkinlikleri %100’e kadar artıyor. Bunda da ana etken, botoksun damarları genişleterek verilen etken maddelerin saç köklerine yüksek oranda ulaşmasını sağlamasıdır.

Bu tedavi kimlere uygulanabilir?

Kadın ve erkek saç dökülmesi problemi yaşayan herkese güvenle uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi Uygulaması

Seanslar haftalık, onbeş günlük ve aylık periyotlarla yapılır. Tüm dünyada…

Yeni Bir Gün – Kanaltürk

Dr. Nihat Dik, saç ekim robotu ile saç ekimini anlatıyor…

Ana Haber Bülteni – Fox TV

Dr. Nihat Dik, saç ekim robotu ile saç ekimini anlatıyor…

Ana Haber Bülteni – Show TV

Dr. Nihat Dik, saç ekim robotu ile saç ekimini anlatıyor…

Benzer Hizmetler

TOP
FİYAT AL!
ŞİMDİ FİYAT AL! x

İrtibata geçmek istediğiniz şube: