BOTOKSLA SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ

Saç dökülmesinin birçok farklı nedeni olabilir. Kişide metabolik bir rahatsızlık olup olmadığı mutlaka araştırılmadır. Polikistik over hastalığı, demir eksikliği, kansızlık, hormonal düzensizlikler ve stres bunların başında gelir. Her gün ortalama 50 ile 100 tel saç dökülmesi normal karşılanırken, bu miktarın artışı ve kafa derisi belli olacak şekilde saçların seyrekleşmesi tedavi gerektiren bir hastalıktır.

Botoksla Saç Dökülmesi Tedavisi

HER TİP SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ?

Nedeni tespit edilen her türlü saç dökülmesi durdurulabilir. Tedaviyle yeni saç oluşumu sağlanabilir. Genellikle 3 ay sonunda sonuçlar görülmeye başlanır. 6 ay sonunda da %60-90 arası iyileşme sağlanır.

BOTOKSUN TEDAVİDE YERİ NEDİR?

Botoks saç dökülmesinde önemli iki ana nedeni ortadan kaldırır. Bunlardan birisi strese bağlı kafadaki damar çeperlerinin daralması ve saç köklerinin beslenememesidir. Diğeri ise saç dökülmesinin en önemli sorumlusu olarak görülen Dihidrotestosteron (DHT) hormonudur.

Botoks, uygulandığı bölgede kasları gevşeterek damarların kasılmasını da engeller. Böylece kafa derisinde kan dolaşımı düzenlenir ve oksijenlenme artar. Bu da saç köklerinin daha iyi beslenmesini, saç tellerinin güçlenmesini sağlar.

Ayrıca saç dökülmesinden sorumlu olarak görülen DHT hormonu; testosteron hormonunun 5-alfa redüktaz enzimi aracılığıyla oluşan güçlü bir metabolit hormondur. Ortamda oksijen oranı ne kadar azsa o kadar çok DHT üretilir. İşte bu noktada, kafa derisine düzenli aralıklarla uygulanan Botoks ortamdaki oksijeni arttırarak Testosterondan DHT oluşumunu inhibe eder ve Testosteron, östradiole dönüşür. Böylece saç dökülmesine sebep olan önemli bir reaksiyonun önüne geçilmiş olur.

SADECE BOTOKS UYGULAMASI TEDAVİ İÇİN YETERLİ MİDİR?

Hastanın durumuna ve saç dökülme sebebine göre botoks uygulaması tedavide tek başına yeterli olabilir.

BU TEDAVİ HANGİ TEDAVİLERLE KOMBİNE EDİLİR?

Saç dökülmesinde uyguladığımız ve başarılı sonuçlar alınan Saç Mezoterapisi ve Saç GRP’si işlemleri botoks uygulaması ile kombine edildiğinde etkinlikleri %100’e kadar artıyor. Bunda da ana etken, botoksun damarları genişleterek verilen etken maddelerin saç köklerine yüksek oranda ulaşmasını sağlamasıdır.

BU TEDAVİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

Kadın ve erkek saç dökülmesi problemi yaşayan herkese güvenle uygulanabilir.

Benzer Hizmetler

YUKARI