POST BARİATRİK CERRAHİ - OBEZİTE SONRASI ESTETİK

Post Bariatrik Cerrahi - Obezite Sonrası Estetik hakkında tüm detaylar bu sayfada! Kişinin dilediği vücuda kavuşması için diyetle beraber, cerrahi operasyonlar da sıklıkla kullanılmaktadır. Yüksek kilo kişinin yüzünden başlayarak tüm vüdunun estetik kaybetmesine yol açan bir problemdir. Post bariatrik cerrahi (obezite sonrası tüm cerrahi operasyonlar) ise bu problemler aşıldıktan sonra yapılan kendi içinde bir dizi estetik ameliyatlardır.

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi (Obezite Sonrası Estetik) Süreci

Post bariatrik cerrahi de doktor seçimi çok önemlidir. Operasyonların bir kısmı plastik cerrahi bir kısmı medikal estetik doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Kişi ancak bariatrik cerrahi (mide ameliyatı) yaptırdıktan 12-15 ay sonra ideal kilosuna kavuşabilir. Bu kişinin Post bariatrik cerrahi (obezite sonrası estetik) yaptırabilmesi için en az 3 ay ideal kilosunda olması gereklidir. Minumum 3 aydır ideal kilosunda ve aşırı kilo kaybı sonrasında vücudunda derin sarkıklar bulunan kişinin Post bariatrik cerrahi (obezite sonrası estetik) süreci başlar.

Post Bariatrik Cerrahi Hangi Operasyonları Kapsar?

Post bariatrik cerrahinin (obezite sonrası estetik) içerisinde karın germe, uyluk (bacak) germe, kol germe, meme küçültme, toparlama, dikleştirme, popo toparlama ve ihitayaca göre liposuction yada çeşitli yağ enjeksiyon işlemleri vardır. Bu ameliyatlar dizisi doktor tarafından belli bir sıraya göre planlanır, belli aralıklarla operasyonlar tamamlanır. Kişinin bu operasyonların bir yada bir kaçına ihtiyacı olabilir. Operasyonlar cerrahi olduğu için genel anestestezi altında yapılır. Birkaç gün hastanede kalış sonrasında evde istirahat şeklindir. Her bir operasyon sonrasında dikkat edilecek hususlar kendi içinde değişmektedir. Bu konularda doktorunuzdan destek almanız gerekmedir.

Post bariatrik cerrahi (obezite sonrası estetik) plastik cerrahi işlemleri ile vücutta istenilen değişim tamamlandıktan sonra sıra yüzdeki estetik dokuşlara gelir. Yüzdeki sarkmanın durumuna göre yüz germe, kaş, alın germe, çeşitli dolgu uygulamaları gerebilir. Doktorunuz ile yapacağınız planlama ile de bu estetik uygulamalar sırasıyla tamamlanır.

Unutmayın dilediğiniz vücuda kavuşmak her zaman kolay bir süreç olmayabilir. Post bariatrik cerrahi (obezite sonrası estetik) , spor ve diyetle bu iş sandığınızdan da kolay bir hale gelebilir.

Benzer Hizmetler

YUKARI
FİYAT SOR