Meme Asimetrisi – Meme Başı Onarımı

Meme Asimetrisi – Meme Başı Onarımı günümüzde en çok tercih edilen estetiklerin başında yer alıyor…

Meme ve meme başı asimetrisi estetik cerrahi de çokça karşılaşılan bir işlemdir. Memeler arasında büyüklük-küçüklük olarak var olan farklılıklar, meme başı yada başlarının hem birbiriyle hem de göğsün bütünüyle ideal bir boyut ve konumda olmayışı gibi sebepler meme asimetrisi işlemini kaçınılmaz kılar. Meme asimetrisinde olan bu farklılıkların sebebi çok çeşitli olabilir. Doğuştan genetik, emzirme, menapoz, kilo alıp verme, yanlış sütyen kullanımı gibi birçok sebep vardır.

Meme başı onarımı

Meme Asimetrisinde yapılacak işlemler hastanın durumuna göre şekil alır. Örneğin sadece hastanın göğüs başı yada başlarının konumları ve boyutlarında bir problem varsa sadece buna görelik bir işlem yapılır. Fakat bununla beraber göğüslerin birbiri ile olan asimetrilerinde bir problem varsa buna göre gerekli küçültme- büyültme- toparlama kısaca şekil verme işlemleri yapılır.

Meme Asimetrisinde Sıkça Sorulan Sorular

Operasyon Sonrası İz Kalır Mı?

Yapılacak işleme göre değişmekle beraber oluşabilecek izler göğüs başı boyunca, göğsün altına doğru dik inen ve göğsün altında parelel t şeklinde yatay çizgiler oluşabilir. Bu izlerden bir yada bir kaçı işleme göre oluşabilir.

Operasyon Sonrası İyileşme

Diğer tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi sigara içmemeye ve göğsü olabilecek darbelerden korumaya özen göstermelisiniz.

Operasyon Sonrası

Meme asimetrisi düzeltme işlemi genel anestezi altında yaklaşık 1-2 saat sürer, ertesi gün evinize gidebilir, 1 hafta istirahat sonrası sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Doktorunuzun size tavsiye ettiği atleti düzenli giymeye gayret edin.

Bu operasyonu kimler yaptırabilir?

Yukarıda bahsedilen durumlardan herhangi birine sahip, 18 yaş üzeri kadın ve erkek herkes yaptırabilir. Emzirme sürecindeyseniz eğer sürecin bitmesini beklemek daha doğru olacaktır.

Benzer Hizmetler

YUKARI
FİYAT SOR