LIPOMATIK LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA)

Lipomatik Liposuction ile yağ aldırma vücudun belli başlı bölgelerinde kontur yapısını bozan fazla yağlı bölgelerin titreşimli kanüllerle vakumlanarak vücuttan alınması işlemidir. Liposuction zayıflama yönteminden ziyade vücut şekillendirme amacı ile kullanılır. Lipomatik Liposuction'ın yanı sıra klasik (ıslak) liposuction, vaser (ultrasonik) liposuction, lazer liposuction gibi türleri vardır.

Yağ Aldırma (Liposuction)

LIPOMATIC LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA) HANGİ BÖLGELERDE KULLANILABİLİR?

Lipomatik Liposuction yalnızca bel karın gibi bölgelerde değil, kilo verme sonrasında, spor veya sağlıklı beslenme yoluyla da vücuttan atılamamış yağların bulunduğu bölgede uygulanır. Lipomatik Liposuction çene altı, bel üstü, sırt, üst kollar, bacak altı, diz içi bölgelere de uygulanabilir.

Aynı zamanda vücuttaki definasyonu artırmak amacı ile karın, bel, sırt kaslarını spor yaptığı halde gösteremeyen kadın-erkek hastalarda uygulanmaktadır.

LIPOMATIC LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA) İŞLEMİ ÖNCESİNDE YAPILMASI GEREKENLER

Lipomatik Liposuction hastane ortamında plastik cerrahi kontrolünde yağ aldırma işleminin gerçekleşeceği bölgenin büyüklüğüne göre genel anestezi – lokal anestezi (Sedasyon) ile yapılarak uygulanabilir.

Liposuction öncesinde uzman ile gerçekleştireceğiniz muayene esnasında yağ alımının gerçekleştirileceği bölgeler belirlenir. Lipomatik Liposuction; bölgeye titreşimli kanüller ile açılan küçük deliklerden yağ alınması işlemidir.

Lipomatik Liposuction sonrasında hastanede yatış süresi 1 gündür. Operasyon sonrasında 1-2 hafta korse kullanımı önerilir. Yapılan işe göre birkaç günde işe dönüş mümkündür.  Doğru muayene ve doğru tedavi ile iyi sonuçların alındığı bir operasyondur.

FARKLI TEKNİKLERLE LİPOSUCTİON / YAĞ ALDIRMA

Çağın genel olarak etkilendiği yağlanma, fazla kilo, obezite gibi hastalıklar neticesinde Liposuction en çok uygulanan estetik operasyonlardan olmuştur. Klasik yöntem liposuction yerine yan etkilerinin daha az olduğu, iyileşme süresinin çok daha fazla hızlandığı Lipomatic, Lazer ve Vaser Liposuction yöntemi gelişti.

LİPOSUCTİON ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

1. Klasik (Islak) Liposuction : Bu uygulama da yağ hücrelerine sıvı enjekte edilerek şişirilmesi sağlanıyor. Şişirilen yağ hücreleri emilime hazır hale geliyor. Vakum cihazına bağlanan 2 ila 6mm çapında borularla ileri geri yapılarak deri altındaki fazla yağ hücreleri emilerek incelme sağlanıyor.

2. Vaser (Ultrasonic) Liposuction: Yine bu yöntemde de ince borularla yağ hücrelerine titreşimli ses (ultrasonik) dalgaları ile yağ hücrelerinin bozulması sağlanıyor. Bozulan yağ hücreleri klasik yöntemde olduğu gibi ince borular yardımıyla ileri geri hareketlerle emiliyor.

3. Lazer Liposuction: Bu yöntemde yağ hücreleri, vaser liposuctiondan farklı olarak titreşimli ultrasonik sesler yerine lazer yardımıyla katı halden sıvı hale geçirilerek bozulması sağlanıyor. İnce kanüller ile deri altından yağların emilimi gerçekleştiriliyor.

4. Lipomatik Liposuction: Bu yöntemde titreşimli ince kanüllerle deri altına giriliyor. Diğer yöntemlerden farklı olarak yağları titreşimli kanüllerle parçalıyor ve aynı anda kanüller yardımıyla emilim yapılıyor.

Avantajları / Dezavantajları

Klasik Liposuction

Diğer liposuction yöntemlerine göre bir avantajı bulunmuyor. Zaten eski bir yöntem olduğu için çok fazla uygulaması yapılmıyor.

Vaser Liposuction

Uygulama sonrası toplanan yağlar vücudun diğer bölgelerinde (popo, elmacık, çene vs.) kullanılabilir. Toparlanma hızlıdır, sarkma selülit gibi yan etkiler azdır.

Lazer Liposuction

Uygulama sonrası toplanan yağlar tekrar kullanılamaz. Kanülle yapıldığı için kesi izi küçüktür. İyileşme süresi hızlıdır. Toparlanma hızlıdır.

Lipomatik Liposuction

Kanülle yapıldığı için kesi izi küçüktür. Uygulama görece kısa sürer. Toplanan yağlar tekrar kullanılabilir. İyileşme süreci ve toparlanma hızlıdır.

OPERASYON SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Liposuction sonrasında hastaya özel bir korse giyindirilerek eve gönderilir. Hafif sporlara 1.hata 10. günde başlayabilirler. Hastanın istirahatten ziyade gecikmeden yürüyüşe başlanması istenir. Korse çıkarıldıktan sonra işlemin sonucu rahatlıkla görülebilir. Hastanın protein ağırlıklı beslenerek, diyetine dikkat etmesi istenmektedir.

LIPOSUCTION SONRASINDA İZ KALIR MI?

Tecrübeli ellerde yapılır uygun kesilerde girilirse ameliyat sonrasında iz kalmaz.İnce deliklerden girilerek yapılan ameliyatlardır. Özenli şekilde kapatılması gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Liposuction (Yağ Aldırma) sonrasında tekrar yağlanmam olur mu?

Liposuction (yağ aldırma) sonrasında doktorunuz vereceği yönlendirmeler doğrultusunda protein ağırlıklı beslenmeniz durumunda yağlanmayı önleyebilir, operasyon sonrası durumunuzu koruyabilirsiniz.

Liposuction işlemi erkeklerde de uygulanır mı?

Evet, özellikle jinekomasti operasyonlarında lazer Liposuction en çok tercih ettiğimiz yöntemler arasındadır.

Liposuction da ne kadar yağ alınabilir?

Bölgeye göre değişmekle birlikte 4 litreye kadar yağ alımı gerçekleştirilebilir.

Liposuction sonrasında ne zaman iyileşirim?

Operasyon ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilir ertesi gün yürümeye gündelik işlerinizi yapmaya devam edebilir, 2 hafta sonra ise tamamen normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Liposuction ile kilo verir miyim?

Hayır, Liposuction kilo verme amacı ile yapılan bir işlem değildir. Vücut oranlarının belirleyip fazla yağlanmaların olduğu bölgelere müdahale şeklidir.

Benzer Hizmetler

YUKARI
FİYAT SOR