LIPOMATIK LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA)

Lipomatik Liposuction ile yağ aldırma, vücudun belli başlı bölgelerinde kontür yapısını bozan fazla yağlı bölgelerin titreşimli kanüllerle vakumlanarak vücuttan alınması işlemidir. Liposuction, zayıflama yönteminden ziyade vücut şekillendirme amacı ile kullanılır. Lipomatik Liposuction'ın yanı sıra klasik (ıslak) liposuction, vaser (ultrasonik) liposuction, lazer liposuction gibi türleri vardır.

Yağ Aldırma (Liposuction)

LIPOMATIC LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA) HANGİ BÖLGELERDE KULLANILABİLİR?

Lipomatik Liposuction, yalnızca bel karın gibi bölgelerde değil, kilo verme sonrasında, spor veya sağlıklı beslenme yoluyla vücuttan atılamamış yağların bulunduğu bölgelerde uygulanmaktadır.

Lipomatik Liposuction; çene altı, bel üstü, sırt, üst kollar, bacak altı, diz içi bölgelere de uygulanabilir.

Aynı zamanda vücuttaki definasyonu artırmak amacı ile karın, bel, sırt kaslarını spor yaptığı halde gösteremeyen kadın-erkek hastalarda uygulanmaktadır.

LIPOMATIC LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA) İŞLEMİ ÖNCESİNDE YAPILMASI GEREKENLER

Lipomatik Liposuction, hastane ortamında plastik cerrahi kontrolünde yağ aldırma işleminin gerçekleşeceği bölgenin büyüklüğüne göre genel anestezi – lokal anestezi (sedasyon) yapılarak uygulanabilir.

Liposuction öncesinde uzman ile gerçekleştireceğiniz muayene esnasında yağ alımının gerçekleştirileceği bölgeler belirlenir. Lipomatik Liposuction; bölgeye titreşimli kanüller ile açılan küçük deliklerden yağ alınması işlemidir.

Lipomatik Liposuction sonrasında hastanede yatış süresi 1 gündür. Operasyon sonrasında 1-2 hafta korse kullanımı önerilir. Yapılan işe göre birkaç günde işe dönüş mümkündür. Doğru muayene ve doğru tedavi ile iyi sonuçların alındığı bir operasyondur.

FARKLI TEKNİKLERLE LİPOSUCTİON / YAĞ ALDIRMA

Çağın genel olarak etkilendiği yağlanma, fazla kilo, obezite gibi hastalıklar neticesinde Liposuction en çok uygulanan estetik operasyonlardan olmuştur. Buna bağlı olarak da, klasik yöntem liposuction yerine yan etkilerinin daha az, iyileşme süresinin çok daha fazla hızlandığı Lipomatic, Lazer ve Vaser Liposuction yöntemi gelişmiştir.

LİPOSUCTİON ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

1. Klasik (Islak) Liposuction : Bu uygulamada yağ hücrelerine sıvı enjekte edilerek şişirilmesi sağlanır. Şişirilen yağ hücreleri emilime hazır hale gelir. Vakum cihazına bağlanan 2 ila 6mm çapında borularla ileri geri hamleler yapılarak deri altındaki fazla yağ hücreleri emilir ve incelme sağlanır.

2. Vaser (Ultrasonic) Liposuction: Yine bu yöntemde de ince borularla yağ hücrelerine titreşimli ses (ultrasonik) dalgaları verilerek yağ hücrelerinin bozulması sağlanır. Bozulan yağ hücreleri klasik yöntemde olduğu gibi ince borular yardımıyla ileri geri hareketlerle emilir.

3. Lazer Liposuction: Bu yöntemde yağ hücrelerinin, vaser liposuctiondan farklı olarak titreşimli ultrasonik sesler yerine lazer yardımıyla katı halden sıvı hale geçirilerek bozulması sağlanır. İnce kanüller ile deri altından yağların emilimi gerçekleştirilir.

4. Lipomatik Liposuction: Bu yöntemde titreşimli ince kanüllerle deri altına girilir. Diğer yöntemlerden farklı olarak yağlar titreşimli kanüllerle parçalanır ve aynı anda kanüller yardımıyla emilim yapılır.

Avantajları / Dezavantajları

Klasik Liposuction

Diğer liposuction yöntemlerine göre bir avantajı bulunmuyor. Zaten eski bir yöntem olduğu için çok fazla uygulaması yapılmıyor.

Vaser Liposuction

Uygulama sonrası toplanan yağlar vücudun diğer bölgelerinde (popo, elmacık, çene vs.) kullanılabilir. Toparlanma hızlıdır, sarkma selülit gibi yan etkiler azdır.

Lazer Liposuction

Uygulama sonrası toplanan yağlar tekrar kullanılamaz. Kanülle yapıldığı için kesi izi küçüktür. İyileşme süresi hızlıdır. Toparlanma hızlıdır.

Lipomatik Liposuction

Kanülle yapıldığı için kesi izi küçüktür. Uygulama kısa sürer. Toplanan yağlar tekrar kullanılabilir. İyileşme süreci ve toparlanma hızlıdır.

OPERASYON SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Liposuction sonrasında hastaya özel bir korse giyindirilerek eve gönderilir. Hafif sporlara 10. günde başlayabilirler. Hastanın istirahatten ziyade gecikmeden yürüyüşe başlanması istenir. Korse çıkarıldıktan sonra işlemin sonucu rahatlıkla görülebilir. Hastanın protein ağırlıklı beslenerek, diyetine dikkat etmesi istenmektedir.

LIPOSUCTION SONRASINDA İZ KALIR MI?

Tecrübeli ellerde yapılır ve uygun kesiler atılırsa ameliyat sonrasında iz kalmaz. İnce deliklerden girilerek yapılan ameliyatlardır. Özenli şekilde kapatılması gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Liposuction (Yağ Aldırma) sonrasında tekrar yağlanmam olur mu?

Liposuction (yağ aldırma) sonrasında doktorunuzun vereceği yönlendirmeler doğrultusunda protein ağırlıklı beslenmeniz durumunda yağlanmayı önleyebilir, operasyon sonrası durumunuzu koruyabilirsiniz.

Liposuction işlemi erkeklerde de uygulanır mı?

Evet, özellikle jinekomasti operasyonlarında lazer Liposuction en çok tercih ettiğimiz yöntemler arasındadır.

Liposuction da ne kadar yağ alınabilir?

Bölgeye göre değişmekle birlikte 4 litreye kadar yağ alımı gerçekleştirilebilir.

Liposuction sonrasında ne zaman iyileşirim?

Operasyon ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilir ertesi gün yürümeye, gündelik işlerinizi yapmaya devam edebilir, 2 hafta sonra ise tamamen normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Liposuction ile kilo verir miyim?

Hayır, Liposuction kilo verme amacı ile yapılan bir işlem değildir. Vücut oranlarının belirleyip fazla yağlanmaların olduğu bölgelere müdahale şeklidir.

Benzer Hizmetler

YUKARI