KOL GERME

Kol germe, kol estetiği ve kol sarkması tedavisi gibi konular hakkında tüm bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

Hızlı kilo alıp verme ya da yaşlılığa bağlı kol derisinin kalitesini kaybederek sarkması estetik açıdan istenmeyen bir görüntüdür. Bu görüntüden kurtulmak için uzun süre boyunca düzenli spor yapmak gerekir. Fakat kol derisi, çok dirençli olduğu için genellikle kol germe operasyonu ile bu sorundan kalıcı olarak kurtulabilmek mümkündür. Kadın ya da erkek, ihtiyacı olan herkese yapılabilir.

Kol germe işleminin temel adımları şu şekildedir;

Kol germe inceltme ameliyatı

Kol Germe Estetiği İçin Uygun Muyum?

Kol germe estetiği genellikle, üst kol üzerinde yapılan bir işlemdir. Üst kolunuzdaki yağ ve deri dokusu alt kolunuza kıyasla orantısız bir şekilde ise kol germe operasyonu için uygun bir adaysınız demektir. Kol germe ameliyatı sık sık liposuction işlemleri ile aynı anda yapılır. Hastanın durumuna göre değişkenlik gösteren bu duruma uzman doktor görüşü ile karar vermek gerekir.

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kol germe operasyonu genel anestezi altında yapılır. Sonrasında verilen ağrı kesici ilaçlar tamamen hastanın konforu amaçlıdır. Kol germe operasyonu sırasında kolun iç alt kısmından uzunca bir kesi açılır. Fazla yağ, iç deri dokusu ve deri alınarak ince bir dikiş atılır. Bu dikişler emilebilir ve zamanla yok olan medikal ipliklerle yapılır.

İşlem sırasında ne kadar doku ve deri alınacağına kolun sarkıklık durumuna göre doktor belirler. Bu işlemler plastik cerrah tarafından yapılmaktadır.

Kol Germe Uygulaması Sonrasında İz Kalır Mı?

Kol germe operasyonu sonrasında çok hafif iz kalabilir. Fakat bu iz kolun önden ya da arkadan bakıldığında görülmeyen iç kısmında saklanır. Rahatlıkla elbise, kısa kollu giysiler tercih edebilirsiniz. İzin görünürlüğü zamanla azalır.

Kol Germe Operasyonu Sonrasında

Kol germe operasyonu ortalama 1 saat sürer. Bir gün hastanede istirahat etmeniz gerekmektedir. 1 hafta sonra normal sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kol germe operasyonu sonrasında iyileşme sürecinde sigara içmemeye, ilk süreçte dikişlere zarar verecek kol hareketlerinden kaçınmaya, kol bandınızı istikrarlı bir şekilde takmaya özen göstermelisiniz. Kol germe operasyonu sonrasında evde uygulamanız gereken prosedürleri öğrenerek ayrılmanız tavsiye edilir.

Benzer Hizmetler

YUKARI