GÖĞÜS KÜÇÜLTME & MEME KÜÇÜLTME

Göğüs küçültme & meme küçültme ameliyatları sosyal yaşamda kadınların özellikle tercih ettiği önemli ve fonksiyonel ameliyatlardan bir tanesidir. Özellikle iri göğüslü bayanlarda göğüslerin ağırlığına bağlı olarak sırt ve boyun ağrılarının ortaya çıkmasının yanı sıra;

• Sutyenlerin çekmesine bağlı olarak omuz bölgesinde çökme ve olukların oluşması,
• Göğüs altında terlemeye bağlı olarak kötü kokuların oluşması ve egzama gibi deri rahatsızlıklarının ortaya çıkması,
• Elbise seçiminde üst ve alt bedenin uygun olması ve kıyafet seçiminde zorlanması meme küçültme ameliyatlarını zorunlu hale getiren nedenlerdendir.

Göğüs Küçültme

GÖĞÜS KÜÇÜLTME & MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI ÖNCESİ

Hasta ameliyat öncesinde cerrahı ile yapacağı muayenede ameliyattan beklentilerini, nasıl bir göğüs yapısına sahip olmak istediğini ve hangi boyutta olacağı ile ilgili görüşlerini söyleyip cerrahının yönlendirmeleri ile birlikte operasyon esnasında önemli olan noktalar kararlaştırılır. Daha sonra cerrahınız meme ucu noktasının nerede olacağı ve nasıl olacağı ile ilgili bir bilgilendirme yaptıktan sonra ameliyatınız için gerekli olan; kan testleri, 40 yaş altı hastalarda meme ultrasonu ve 40 yaş üstündeki hastalarda ise mamografi tetkikleri istenerek ameliyat öncesi mevcut meme dokusunun taraması yapılır.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME & MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Göğüs küçültme & meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat yaklaşık olarak 2- 4 saat arasında sürer. Ameliyat esnasında göğüsün genel yapısına zarar vermemek için cerrahınız göğüs başı, göğüs başından aşağıya doğru inen bir çizgi, gerekli durumda ise göğüs altından müdahale yapması gerekebilir. Bu durumu ters T şeklinde öngörebilirsiniz. Göğüs küçültme işlemi fazla dokunun alınması ve meme ucunun yerinin değiştirilmesi ile gerçekleştirilmektedir.

Göğüs küçültme ameliyatları aynı zamanda hastanın özgüvenini yerine getirdiği için yüz güldürücü operasyonlardır.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME & MEME KÜÇÜLTME AMELİYATINDAN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Göğüs küçültme & meme küçültme ameliyatından sonra özel olarak hazırlanmış sutyeni 3 hafta kullanmanızı önerilir. Aynı zamanda kan toplanmasını engellemek amacı ile diren yerleştirilebilir. Plastik cerrahi operasyonunun sonrası bazı hastalarda ağrı kesici ile giderilebilen hafif ağrılar olabilir. Ancak 4 gün içerisinde ağrıların tamamını kaybolacaktır. Operasyon nedeni ile 1-2 gün hastanede kalmanız gerekebilir, günlük aktivitelere geri dönmeniz yaklaşık olarak 4-5 gün sürebilir. Operasyon sonrasında 4 hafta ağır sporları gerçekleştirmeniz önerilmez. His kaybı olan bölgelerde zamanla his yerine gelir.

Sık Sorulan Sorular

Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında süt emzirebilir miyim?

Cerrahınız ile operasyon öncesi emzirme durumunuz olup olmadığı konusunda sizden bilgi alır. İsteğinize göre operasyon emzirebileceğiniz şekilde gerçekleştirir.

Meme küçültme operasyonu sonrasında  iz kalır mı?

Meme küçültme operasyonunun izsiz gerçekleştirilmesi imkânsızdır. Ters T şeklinde zaman ilerledikçe soluklaşan ve belli olmayan iz olabilir.

Meme küçültme ameliyatı riskli bir ameliyat mıdır?

Hayır, meme küçültme ameliyatı hayatı risk taşıyan ameliyatlardan değildir. Yapılan muayeneler sonucunda sağlıklı bir şekilde işlem tamamlanır.

Benzer Hizmetler

YUKARI
FİYAT SOR