GÖĞÜS BÜYÜTME & MEME BÜYÜTME

Meme büyütme ve göğüs büyütme konusunda detaylı bilgi bu sayfada...

Kadınlar gerek genetik yapıları gereği, gerekse hızlı kilo alıp verme, doğum, emzirme gibi vücudu deforme eden durumlar sonrasında meme dokularında istedikleri görüntüye sahip olamamaları sıklıkla karşımıza çıkar. Bu durum toplumların güzellik algısı ve dönemin popüler kültürüne göre de çeşitlenip şekillenmektedir. Kadınların bir kısmı hayatı boyunca dik ve büyük memelere sahip olmak isterken bir kısmı küçük yapıda göğüslere sahip olmak isteyebilir. Göğüs büyütme yöntemleri içerisinde en uygun ve en sağlıklı çözüm silikon meme protezidir. Göğüs büyütme ameliyatı dünyada yapılan en eski ameliyatlardandır. Meme protezi sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmez. Gelişen son teknoloji ile meme protezinin 5-10 yılda bir değiştirilme ihtiyacı ortadan kalkmış, meme protezleri ömür boyu kullanıma sunulmuştur.

Göğüs Büyütme

MEME BÜYÜTME (GÖĞÜS BÜYÜTME) AMELİYATI ÖNCESİNDE NELER YAPILIR?

Meme protezi ameliyatı öncesinde, hastanın mevcut göğüs ölçüsü ile bedene uyumluluk ve sarkma olup olmadığı kontrol edilir. Eğer sarkma mevcut ise hastanın talebi doğrultusunda meme büyütme ameliyatı ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da kombine edilebilir.

MEME BÜYÜTME (GÖĞÜS BÜYÜTME) OPERASYONU ÖNCESİ UYGUN SLİKON NASIL BELİRLENİR?

Meme büyütme operasyonu öncesinde hasta ile yapılan muayene sonucunda hasta isteği ve plastik cerrahi doktorunun da fikirlerini belirtmesiyle protez şekline ve boyutuna karar verilir. Protezler şekil bakımından damla ve yuvarlak olarak ikiye ayrılır. Yuvarlak olan protezler şekilleri gereği özellikle göğüs üst kısmını (dekolte bölgesini) daha iyi doldurdukları için tercih edilmekteyken damla protezler anatomik olarak alt kısımları daha dolgun oldukları için alt polde daha dolgun ve doğal bir görünüme yardımcı olur. Prova ile doğru şekil ve büyüklük belirlenerek ameliyat öncesi muayene tamamlanır.

MEME BÜYÜTME (GÖĞÜS BÜYÜTME) AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi ile yaklaşık olarak 1- 1,5 saat arasında yapılan bir müdahaledir. Hastanın isteği doğrultusunda muayene esnasında belirlenen meme protezi, göğüs altı, koltuk altı veya meme ucu yoluyla yerleştirilir. Meme protezi genelde hastanın da onayı alınarak, meme altında doğal bir kıvrım olması sebebi ve kamufle durumu olduğu için göğüs altından yerleştirilir. Meme protezinin yerleştirilmesi için 4-5 cm’lik bir kesi yeterli olacaktır. Operasyon sonrasında duruma bağlı olarak 1 gece hastanede yatışın ardından rahatlıkla evinize dönebilirsiniz.

Meme büyütme ameliyatı süt kanallarına zarar vermeyeceği için, daha sonra çocuk emzirmenizde bir sorun olmayacaktır.

MEME BÜYÜTME (GÖĞÜS BÜYÜTME)) AMELİYATI SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ameliyatın ertesi günü rahatlıkla normal hayatınıza devam edebilir, 5 gün içerisinde ise iş hayatınıza dönebilirsiniz. 4 hafta kadar sürekli olarak kullanmanız gereken özel bir sütyen önerilecektir. Böylelikle hareket ve koruma konforunuz sağlanır. Ortalama 4-6 hafta ağır egzersiz ve işlerden uzak durmanız önerilir. Göğüs büyütme ameliyatı sonrası göğüsler ödem nedeni ile planlanan boydan bir boy büyük olabilir, ödemin inmesi ve şeklin tam olarak oturması yaklaşık 6 ayı bulmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Meme büyütme (göğüs büyütme) ameliyatı sonrası bebeğimi emzirebilir miyim?

Elbette. Meme büyütme ameliyatınızın sonrasında rahatlıkla emzirme yapabilirsiniz. En çok bilinen yanlışlar arasında meme ameliyatı sonrası emzirme işleminin yapılmadığıdır. Ameliyat sırasında emzirme kanallarına herhangi bir müdahale söz konusu olmadığı için, ilerleyen dönemlerde emzirmenizde herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Meme büyütme (göğüs büyütme) ameliyatı sonrası spor yaparken silikonlarım patlar mı?

Memenize yerleştirilen implantlar içi jel dolu, dışı oldukça sağlam malzemeden yapılmış özel bir üründür. Dışarıdan kesici bir aletle müdahale edilmediği sürece deforme olması mümkün değildir. Silikonun yerleştirildiği bölge düşünülünce de bu durum ancak çok ağır yaralanma ile mümkün olabilir. Bu durumda da önceliğiniz elbette hayatınız olacaktır.

Meme büyütme (göğüs büyütme) büyütme ameliyatı kanser yapar mı?

Hayır, yapmaz.

Meme büyütme (göğüs büyütme) kremi, ameliyata gerek kalmadan göğüslerimi istediğim ölçüye getirir mi?

Estetik açıdan istediğiniz görüntüye sahip olmanın tek yolu meme protezidir.

Estetik amaçla yapılan meme büyütme (göğüs büyütme) ameliyatında yaş sınırı var mıdır?

Göğüs büyütme – küçültme operasyonları için 18 yaşın beklenmesi gerekir.

Meme büyütme ameliyatında his kaybı söz konusu mudur?

Hayır, herhangi bir his kaybı söz konusu değildir.

Benzer Hizmetler

YUKARI
FİYAT SOR