BİCHECTOMY (BİŞEKTOMİ) YANAK İNCELTME ESTETİĞİ

Yanak içi yağlar küçük yaşlarda sempatik bir ifade sağlasa da ilerleyen yaşlarda bir sorun olarak görülmektedir. Kalın ya da tombul görünümlü yanaklar kişilerin olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olurken; ince hatlı yüz yapısı daha estetik ve daha genç görünmesini sağlar. Kişiyi rahatsız eden bu görüntü yanak inceltme estetiği yani bişektomi ile kolayca giderilebilmektedir.

Bişektomi Yanak İnceltme Estetiği

Bişektominin (yanak inceltme estetiği) kolay bir cerrahi işlem olması da son dönemlerde en çok tercih edilen estetik işlemlerden olmasını sağlamıştır.

Bişektomi kısaca, elmacık kemiğinin daha da belirginleştirilmesi ve yüz hatlarının daha belirgin hale getirilmesi için yanakta bulunan fazla yağların alınması işlemidir.

HOLLYWOOD YANAĞI (BICHECTOMY) YANAK İNCELTME ESTETİĞİ

Bişektomi şu sıralar en çok Hollywood yıldızları tarafından uygulandığı için Hollywood Yanağı olarak da anılmaktadır. İnce ve keskin yüz hatları özellikle oyuncuların ifadelerinin daha güçlü görünmesini sağlamaktadır. Bişektominin tersi yani orantısız derecede göçük yanak görüntüsü için de ameliyatsız yanak dolgusu işlemi yapılabilmektedir.

YANAK İNCELTME AMELİYATI BİŞEKTOMİ

Uygulama kişinin ve doktorun ortak tercihine göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ağız içinde açılan küçük bir kesi sayesinde o bölgedeki yağ dokusunun %40’ına yakını dışarı alınır. Yaklaşık yarım saat süren bu işlemde kesik izi yanağın içinde olduğu için estetik açıdan sizi rahatsız edecek hiçbir görüntü oluşmamaktadır. İşlem sonrası kısmi ağrı ve şişlikler meydana gelebilmektedir. Hasta aynı gün evine gidebilir. İyileşme süreci ise hastanın ağız içini sürekli hijyen tutması ile doğru orantılıdır. Bu süreçte gargara ve diş fırlama işlemleri dikkatli bir şekilde yapılabilmektedir. Yanak içi dikişler birkaç gün içinde kaybolacaktır. Tedavinin sonucu 3-4 hafta içinde net bir biçimde görünmektedir.

 

YANAK İNCELTME ESTETİĞİNİ KİMLER YAPTIRABİLİR?

Ergenlik dönemi atlatılıp yüz hatları oturduktan sonra bile, özellikle yüzünde, yanak bölgelerindeki yağdan dolayı kalın yüz hatlarına sahip olan herkes rahatlıkla bu işlemi yaptırabilir. Kilolu olmadığı halde sadece yanak bölgesinde yağlanma olan kişiler de orantılı ve estetik yüz hatlarına sahip olmak için bişektomi yaptırabilmektedir.

BİŞEKTOMİ SONRASI GÜNLÜK HAYAT

Plastik Cerrahi operasyonu olan bişektomi ameliyatından sonra ağız hijyenine ve bakımına çok özen gösterilmelidir, gargara yapılabilir, dişler düzenli olarak fırçalanabilir. Ağızda bulunan dikişlerin herhangi bir enfeksiyon kapmaması için bu çok önemlidir. Bu dikişler eriyebilen özellikte olduğu için alınması için ayrıca bir işlem yapılması gerekmez. Bunun yanında ilk gün katı beslenmeden kaçınılmalıdır. Sıvı gıdalar tüketilmelidir.

İşlem sonucu 15 gün ila 1 ay sonrasında tam olarak görülebilir. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra dinç, estetik ve genç bir görünümlü bir yüze kavuşarak günlük hayatınıza daha mutlu şekilde devam edebilirsiniz.

Benzer Hizmetler
YUKARI