Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme ( OTOLOG MICROGREFT )

Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme (Fibrocell) hakkında detaylar bu sayfada sizlere sunuluyor. Genç kalmak, yaşından daha genç gözükmek hepimizin istediği hayalini kurduğumuz bir durum. Gelişen teknoloji, gençleşmek için vücuda uyumlu ama kişinin kendi vücuduna ait olmayan maddeleri geri planda bırakarak, kişinin öz hücrelerine dayalı gençleştirme yöntemlerini öne çıkarıyor. Kök hücreler vücudumuzdaki en değerli hücrelerdendir. Yapısı itibariyle bulundukları yerdeki sağlıklı hücrelere dönüşebilir, hasarlı hücreleri yapılandırıp yenileyebilirler.

Kök Hücre ile yüz gençleştirme

 

Kök hücre elde etmek için en kıymetli doku grubu da yağ dokularıdır. Aynı miktardaki kemik iliğinden çok daha fazla kök hücreyi içinde barındırırlar.

KÖK HÜCRE YÜZ GENÇLEŞTİRME NASIL UYGULANIR?

 

Öncesinde kök hücre uygulanabilecek bölge belirlenir. Buna göre ne kadar kök hücreye ihtiyaç olduğu saptanır. Kişiden alınan yağ dokusunun 1-2 saat süresince aferez edilmesiyle kök hücre elde edilir. Burada önemli nokta elde edilen kök hücre miktarı ve kalitesidir. Kişinin yaşı ileri düzeydeyse kök hücre kültürü de gerekebilir.

İşlemin ikinci ve asıl noktası uygulama safhasıdır. Kişinin ihtiyacı olan bölgelere uygun miktarda uygulama yapılır. İşlem lokal anestezi altında toplamda 1-1,5 saat sürer. İşlemin herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kök hücre ile cilt yenileme yüze, ellere, boyuna ve dekolteye uygulanabilen bir uygulamadır.

KÖK HÜCRE YÜZ GENÇLEŞTİRMENİN FAYDALARI NELERDİR?

  • Kök hücreler enjekte edildiği yeri onarır; sivilce, akne skar sonrası oluşan izlerin giderilmesini sağlar,
  • Yaralanmaya bağlı doku zedelenmelerinde iyileştirme sürecini hızlandırır,
  • Kök hücrelerin %90’nı uygulandığı yerde kalıcıdır. Ve bu etki 3 yıl gibi uzun bir süre devam eder,
  • Kök hücre uygulamasını diğer prp vb yöntemlerle karışmamanız gerekir. Kök hücre uygulaması cilde gerçek anlamda yeniler,
  • Cildiniz parlar, hücreler yenilenir, cildin elastikiyeti artar. Kolajen üretimi artar.

Benzer Hizmetler

YUKARI