Botoksla Yüz İnceltme - Diş Sıkma Botoksu

Botoksla Yüz İnceltme - Diş Sıkma Botoksu hakkında tüm detaylar... Botoks yapısı itibariyle birden fazla soruna çözüm olan etkin bir madde. Botoks bizi ince kırışıklarımızdan kurtarırken, diş sıkma sorunu gibi zaruri sorunlarımız konusunda da bir çözüm.

Diş sıkmak genellikle kişilerin stres altındayken ve uyurken farkında olmadan sıkça yaptığı bir eylemdir. Dişlerinizi sıkarak uyuyorsanız genellikle sabah çeneniz ağrıyarak uyanıyorsunuzdur. Diş sıkmanın pek çok alt sebebi vardır, bu sorunları kalıcı olarak çözmeye yönelik uğraşmak kişi için en yararlı olanıdır. Biz burada diş sıkma sonucunda yüzümüzde olan değişimler ve bunlara çözümler hakkında bilgi vereceğiz.

Botoksla yüz inceltme ve Diş Sıkma Botoksu

Diş sıkmanın ne gibi zararları vardır?

  • Diş sıkmak öncelikle diş minesine zarar verir.
  • Baş ağrısı, çene ağrısı ve kulak çınlamalarına sebep olur.
  • Arka çenemizde yer alan masseder kası dediğimiz kas yapısının güçlenmesine yol açar, bu kasın büyümesi yüzümüzün asimetrisinin bozulmasına sebep olur.

 

Diş sıkmaya bağlı olarak masseter kasının büyümesi ve yüzümüzün yanlara doğru genişleyen bir ifadeye bürünmesine sebep olur. Özellikle kadınlarda çenenin arkadan öne doğru düz bir çizgi halinde daralarak inmesi estetik olarak güzel kabul edilirken masseder kasının büyümesi buna engel olur. Kadınlara erkeksi bir yüz ifadesi katar.

Diş Sıkma Botoksu Nasıl Uygulanır?

Diş sıkma botoksu işte tam bu noktada devreye girer. Öncesinde bölgeye uygulanan anestezik krem sayesinde bölge uyuşturulur. Masseter kasına yapılan uygun ölçüde botoks sayesinde kasların rahatlaması sağlanır, aşırı kasılmalar zamanla en aza indirilerek kas yapısının incelmesi sağlanır. İşlem yaklaşık 10 dakika sürer. Botoksun etki süresi 1 aya yayılır. Çenenizdeki yanlara doğru genişleme durarak zamanla daha ince bir yüze kavuşmuş olursunuz.

Masseter Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

Diş sıkmaya bağlı olarak alt yüz, çene bölgesinde yanlara doğru aşırı genişleme yaşayan kadın ve erkek herkes yaptırabilir.

Masseter Botoksunun Kalıcılığı

Kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 6-12 ay arası bir etki süresi vardır. İşlem tekrarlanabilirdir.

Diş Sıkma Botoksunun Yan etkisi var mı?

Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası nadiren de olsa hafif morluklar olabilir.

Benzer Hizmetler

YUKARI
FİYAT SOR