Hareketli Protezler

Hareketli protezler bir ya da daha fazla diş kaybında, ağızdaki diş eksikliğinin tedavisinde kullanılan, hastanın ihtiyaç duyduğunda kullanabileceği ve sonrasında kolayca çıkarabileceği, üzerinde eksik dişlerin bulunduğu bir çeşit aparattır.

Hareketli Takıp Çıkartmalı Protezler

Hareketli Diş Protezlerinin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Çoğu hareketli diş protezi hazırlanırken mevcut dişlerin kesilmesine gerek kalmadan ağızdaki diş eksikliği giderilir. Bu şekilde kalıcı implant tedavisine göre daha hızlı ve ekonomik bir çözüm sunulmuş olur.

Hareketli Protezlerinin Yapım Aşaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Seansta Tamamlanır?

Mevcut dişler için porselen kaplama ihtiyacı yok ise 4-6 seansta tamamlanır. Hareketli protez ağıza takıldıktan sonra uyumlu hale gelmesi için 1-2 seans düzenleme yapmak gerekebilir. Tedavi sonrası alışma süresi yaklaşık 1 ay sürmektedir.

Hareketli Protez Yapılırken Dişleri Uyuşturmak Gerekli Midir?

Dişlerimize herhangi bir kaplama tedavisi uygulanmayacak ise dişlerin uyuşturulmasına gerek duyulmaz.

Hareketli Diş Protezlerine Alışmak Çok Mu Zorlu Bir Süreçtir?

Yemek yendikten sonra hareketli protez ağızdan çıkartılır ve diş macunu kullanılmadan; diş fırçası ve sıvı sabun yardımı ile temizlenir. Protez ağız dışında olduğu süreyi temiz içme suyu içerisinde geçirmelidir

Protezlere alışmak; daha çok zamanla ilgilidir. Tedavi sonrası ilk dönemler de hissedilen rahatsızlık hissi zaman içerisinde kaybolarak daha konforlu bir kullanım sağlar.

 

 

Benzer Hizmetler
YUKARI