DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ

Sağlıklı bir dişlere sahip olmak için günde 3 kere yemeklerden sonra fırçalamamız gerekir. Diş ipi kullanımı ara yüz çürüklerini önleyecektir.

6 ayda 1 mutlaka diş hekimi tarafından rutin muayene yapılması gerekir. Bir çürüğün oluşumu ortalama 6 aydır. Diş çürüklerini başlangıç aşamasında tespit etmek ileri madde kayıplarını önlemek açısından çok önemlidir.

dis-tasi-temizligi

Diş taşı dişlerin yüzeylerinde bulunan mikrobial dental plağın kireçlenmesiyle oluşur. Temizlenmediği sürece diş eti çekilmelerine, diş eti iltihaplarına, kemik kayıplarına ve kokuya sebep olur. Diş taşlarının mutlaka 6 ayda 1 temizlenmesi gerekir.

 

Diş taşları evde fırçalama ile geçer mi?

Diş taşları diş hekimi tarafından titreşim ve su veren kavitron yadımı ile temizlenip sonrasında cila işleminin yapılması gerekir. Evde fırçalama ile temizlenemezler.

Diş etlerim sürekli kanıyor ne yapmalıyım ?

Diş eti kanamaları genellikle diş eti iltihabı kaynaklıdır. Hastalığın ilerleyip kemik kayıplarına sebep olmaması için mutlaka temizlik yapılması gerekir. Bazı durumlarda diş taşı temizliği tek başına yeterli gelmez küretaj denilen diş köklerinden diş taşlarının kazınması gerekir.

Diş taşı temizliğinden sonra dişlerim beyazlar mı ?

Diş taşı temizliği ve beyazlatma farklı iki işlemdir. Diş taşı temizliği sonrasında yapılan cila işlemi ile dişlerin üzerindeki lekeler çıkacağı için dişler daha parlak bir görüntüye sahip olur fakat orjinal renkleri değişmez.

Benzer Hizmetler
YUKARI
FİYAT SOR