DİŞ ESTETİĞİ (GÜLÜŞ TASARIMI)

Güzel gülümsemek, sosyal iletişim sırasında sizi daha ayrıcalıklı bir konuma getiren bir unsurdur. Herkes güzel bir gülümsemeye sahip olmak ister. Diş estetiği - gülüş tasarımında, problemli ağız ve diş yapısının tedavi edilmesi amaçlanır.

Diş Estetiği (Gülüş Tasarımı)

Estetik bir gülümsemenin birden fazla faydası vardır;

  • İnsanların size daha pozitif yaklaşmasını sağlar
  • Çoğu zaman sözlü ifadeyle kurulmak istenen bağı, tek başına kolaylaştırır
  • İnsanları daha kolay etkileyebilmenizi sağlar
  • Kadınlarda ve erkeklerde aynı düzeyde, pozitif ayırıcı bir özellik olarak algılanır

Tüm bu detaylar gülüş tasarımı /diş estetiği alanının gerekliliğini doğurur. Estetiğin baştan ayağa bir bütün olduğunu düşündüğümüz için Maya Estetik olarak diş sağlığı, diş estetiği, gülüş tasarımı gibi konularda uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Güzel ve pembe estetik bir gülümsemeye sahip olmak için gerekli unsurlar nelerdir?

  • Diş ve dudakların birbirine olan uzaklığı
  • Güldüğünüz zaman oluşan gülüş hizası
  • Dişlerin uzunluğu
  • Diş eti seviyesi
  • Diş rengi, diş dizimi vb. unsurlardır.

Gülümseme kişiye özeldir. Gülüş tasarımı, kişinin ihtiyacına göre yukarıdaki işlemlerin bir ya da birkaçının yapılması ile elde edilir. Kişinin ağız, diş ve dudak yapısına göre önceden bir planlama yapılır. Ağız içi ve yüz fotoğrafları çekilerek, isteği doğrultusunda bir tedavi planı oluşturulur.

Diş Estetiği /Gülüş Tasarımında yapılacak işlemler sıraya konulduktan sonra, öncelikle dişlerle ilgili cerrahi müdahaleler gerçekleştirilir (implant, dolgu gibi). İyileşme süresi bittikten sonra diş beyazlatma, porselen laminalar vb. işlemler uygulanır.

Gülüş tasarımında hastada dişlerin kesilmesini ya da kaplanmasını hastanın diş durumu belirler. Bazı hastalarda ihtiyaç duyulmayabilir. Diş eti rengi ve hizası bu işlemden sonra yapılır. Lazerle diş etine gerekli müdahaleler gerçekleştirilir. Daha pembe ve gülümsediğinizde dişe gerekli uzaklıkta diş eti görünümü sağlanır.

Gülüş tasarımında son olarak, medikal estetik uygulamalar da yapılabilir. Gülümsemenin en estetik şekilde olması için dudak ve yüz bölgesine dolgu yapılır. Tüm bu işlemlerin akabinde sağlıklı ve estetik bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Gülüş tasarımı, kişinin durumuna göre tek seansta ya da birden fazla seansta tamamlanabilir.

Benzer Hizmetler
YUKARI