DİŞ BEYAZLATMA

Dişlerimiz dış görünüşümüzün en önemli parçası. Fakat gün içinde tükettiğimiz çay, kahve, sigara, asitli içecekler diş rengimizi değiştirmektedir. Bu yüzden çoğu kişi gülerken sıkıntı yaşamaktadır. Diş beyazlatma işlemi yaptıran kişilerde bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Diş Beyazlatma işlemleri 3 tipten oluşmaktadır ;

  • Ofis tipi beyazlatma
  • Ev tipi beyazlatma
  • Kombine beyazlatma

Ofis Tipi Beyazlatma

Muayenehanede dişlerin ön yüzeylerine sürülen jel lazer ışığı ile aktive edilir. 15-20 dakika süren seans 3-4 gün ara ile hastanın ihtiyacına göre uygulanır.

Ev Tipi Beyazlatma

Kişiye özel hazırlanan plakların iç haznelerine verilen jeller sürülür ve gece yatmadan takılır. Yaklaşık 7-10 gün uygulanması gerekir. Ofis tipi beyazlatmaya göre tedavi daha uzun sürer.

Kombine Beyazlatma

Ofis tipi beyazlatma ve ev tipi beyazlatmanın birlikte uygulandığı yöntemdir. Kısa sürede daha etkili beyazlık sağlar.

Diş Beyazlatma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Beyazlatma yapılırken hassasiyet olur mu?

Beyazlatma süresince dişlerde çok hafif hassasiyetler olabilir. Ancak sonrasında uygulanan hassasiyet giderici jeller ile ortadan kaldırılır.

Beyazlatma yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Beyazlatma yapılırken ve sonrasındaki 24-48 saat dişler beyazlatmaya devam ettiği için renkli gıdalar tüketilmekten kaçınılmalıdır.

Diş taşı temizliğinden sonra dişlerim beyazlar mı?

Diş taşı temizliği ve beyazlatma farklı iki işlemdir. Diş taşı temizliği sonrasında yapılan cila işlemi ile dişlerin üzerindeki lekeler çıkacağı için dişler daha parlak bir görüntüye sahip olur fakat orjinal renkleri değişmez. Dişlerin daha beyaz olmaları için beyazlatma tedavisi yapılması gerekir.

Diş Beyazlatma İşlemi Dişe Zarar Verir mi?

Hayır zarar vermez.

Benzer Hizmetler
YUKARI
FİYAT SOR