Q-Switch Lazer Leke Tedavisi

Q-Switch lazer leke tedavisi, cilt lekelerinde lazerli tedavi yöntemleri son yılların en etkili yöntemlerinden biri olmuştur. Cilt lekelerinin inatçı ve kendini yenileyebilen davranışları karşısında lazerli tedaviler yüz güldüren sonuçlar vermektedir.

Q switch lazer ile leke tedavisi

Q-Switch Lazer Uygulaması Nedir?

Q-Switch, 1064 nm ve 532 nm gibi farklı dalga boylarında ışın üretebilen bir lazerdir. Kısa sürede etkili atışlar yapabilen Q-Switch, farklı cilt tiplerine de uygun olması yönüyle de çok tercih edilir. Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller, melazma, hormanel lekeler, yaralanmaya bağlı lekeler üzerinde etkilidir.

Q-Switch uygulandığı bölgede, sağlam dokuya zarar vermeden lekeye sebep olan pigmentler üzerinde açılma sağlayan bir etki yaratır. Farklı lekeler üzerinde, farklı dalga boylarında çalışılması uygun olduğundan Q-Switch buna imkan tanır.

Q-Switch Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama işlem yapılacak bölgeye göre 15-30 dakika arasında sürer. Çoğu lekede tek seansta iyi sonuçlar alınırken, derin lekelerde bu seans süresi artabilir. Ayrıca kişinin cilt yapısı ve tedaviye yanıt verme hızı da bu seans sayılarını etkiler.

Q-Switch lazer uygulaması sonrasında, tıpkı diğer lazer işlemlerinde olduğu gibi tedavi edilen bölgeyi güneş ışınlarından korumaya özen göstermelisiniz. Güneş koruyucu krem sürmeyi ihmal etmemeli, bir süre bölgeyi korumalısınız. Ayrıca işlem sonrası hassasiyet birkaç saat sürmektedir.

Benzer Hizmetler

YUKARI