KOLTUK ALTI TERLEME TEDAVİSİ (MİRADRY)

Esasında yaratılış gereği koltuk altı terlemesi normal bir vücut koruma mekanizmasıdır ve hiçbir şekilde önlenmesi gerekmez. Fakat kent hayatının getirdiği sınırlamalar, yeni yaşam biçimleri bir şekilde terlemenin üzerimizde baskı kurmasına sebep olmaktadır. Çoğu zaman aşırı terleme problemi, kişiyi huzursuz eden, endişe verip stres yaratan hatta utandıran bir sorun haline gelebilir. Bu durum kişinin iletişim kurmasını engeller, iş ve kariyer seçimini olumsuz etkileyebilir. Hatta bazen ruhsal bir hastalığa zemin teşkil edebilir. Koltukaltı terlemesini önlemek için elimizde botoks gibi geçici etkileri olan seçeneklerde mümkün olmakla birlikte miraDry ile yüksek oranda başarı şansı elde edilen önemli bir tedavi seçeneği uygulamaya başlanmıştır.

MiraDry Koltuk ALtı Terleme Tedavisi

MİRADRY, KOLTUKALTI TERİNİ KALICI OLARAK YOK EDEN TEK FDA ONAYLI TEKNOLOJİDİR!

Antiperspirant ve toksinler gibi diğer tedavi yöntemleri geçici olarak ter bezlerini devre dışı bırakırlar, etkinliği arttırmak için sürekli olarak tedavi tekrarı gerekir. MiraDry uygulamasında, cerrahi kesik gibi acı verici ve uzun süren iyileşme dönemine ihtiyaç duyulmaz.

MİRADRY PROSEDÜRÜ SIRASINDA NE OLUR?

Doktorunuz koltukaltı ter bezlerinizin bulunduğu bölgeleri baz alarak tedaviyi özelleştirir. Rahat etmeniz için bölge uyuşturulur. Doktorunuz miraDry el aparatını koltukaltınıza tutar ve ter bezlerine enerji iletir.

UYGULAMA NE KADAR SÜRER?

Ortalama 1 saat sürer.

PROSEDÜR YARA YAPAR MI, İZ BIRAKIR MI?

Uygulama öncesi lokal anestezi yapıldığından hastalar genellikle çok az ağrı hissederler. Nadiren sıcak noktalar hissedilebil fakat tolere edilebilecek derecededir.

TEDAVİ SONRASI NE OLUR?

Tedavi sonrasında doktorunuz muhtemelen reçete gerektirmeyen bir ilaç ve birkaç gün boyunca buz torbası kullanmanızı önerecektir. Uygulama sonrası normal aktivite ve işinize dönebilir, birkaç gün içinde de egzersizlerinize başlayabilirsiniz.

SONUÇLAR NASILDIR?

Hastaların birçoğu belirgin ölçüde kalıcı sonuçlar görürler. Son yapılan klinik araştırmaya göre terde ortalama %82 azalma kaydedilmiştir. Tedavinin hemen sonrasında sonuçları görürsünüz. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

YAN ETKİLER VAR MIDIR?

Bölgesel ağrı ve şişlik normaldir, şişlikler 14 gün içerisinde tamamen yok olacaktır.

İşlem sonrası birkaç saat boyunca koltukaltı bölgesi ve çevresinde uyuşukluk hissedilmesi normaldir; bu uyuşukluk bazen birkaç saat boyunca kollarda da hissedilebilir.

UYGULAMA SONRASI UYARILAR NELERDİR?

  • Hemen bölgeyi soğutun (bir bezin içine buz parçaları koyun ve bölge uyuşana kadar bastırın. 2 hafta boyunca sürecek olan şişliği indirmek için ilk birkaç gün buz kompresi yapın.
  • İyileşme süreci boyunca koltukaltınızı temiz tutun. Günde iki kez sıvı sabunla nazikçe temizleyin.
  • Tedaviden sonra iki hafta boyunca koltukaltınız duyarlı ve hassas olacaktır.
    • Koltukaltınız tam olarak iyileşene kadar tıraştan kaçının.
    • İlk birkaç gün terleme önleyici/deodorant gibi ürünler kullanmayın.
    • İlk birkaç gün üstünüze bol kıyafetler giyin.

Sık Sorulan Sorular

Bazı insanlar niçin daha çok terlerler?

Bazı insanların ter bezleri, normalden daha fazla çalışır yani vücudu soğutmak için gerekli olan teri gereğinden fazla üretir. Bazı insanların ter bezleri normalden 4-5 kat fazla ter üretebilir.

Koltukaltı ter bezleri tekrar oluşur mu?

Hayır. miraDry uygulaması sonrasında, ter bezleri tekrar büyümezler.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Evet, çünkü ter bezleri tekrar büyümez ve dolayısıyla hastalar koltukaltı terinde belirgin bir azalma görürler.

Koltukaltı ter bezlerini ortadan kaldırmanın vücuda bir etkisi olmaz mı?

Vücudumuzda 4 milyon ter bezi vardır ve yalnızca %2’si koltukaltında bulunur. Bu %2’yi elimine etmek vücudumuzun işleyişini bozmaz.

miraDry prosedürü, vücudumun diğer bölgelerinde terlemenin artmasına sebep olur mu?

Hayır, vücudumuzun diğer bölgelerinde terleme artmaz.

Benzer Hizmetler

YUKARI
FİYAT SOR