Mezoterapi Leke Tedavisi

Mezoterapi leke tedavisi hakkında detaylı bilgiyi ve sorularınızın yanıtlarını bu sayfada bulabilirsiniz. Cilt lekeleri kadın ve erkeklerin ciddi anlamda bir sorunudur. Cilt lekeleri için çok fazla tedavi yöntemi arasında sizin için hangisinin doğru olduğunu bulmak hem zaman hem de para kaybını önler. Öncelikle yapmanız gereken şey cildinizdeki lekenin kaynağını bulmaktır. Burada uzman bir dermatalogdan destek alabilirsiniz. Mezoterapi ile leke tedavisi her kişiye özel bir uygulamadır.

Mezoterapi ile Leke Tedavisi

Leke Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Lekenin cinsine göre lekeye uygun mezoterapi maddeleri karışıtırılıp ince uçlu enjektör sayesinde lekeli bölgenin deri altına enjekte edilir. Lokal anestezi ile yapılır, herhangi bir acı hissetmezsiniz. İşlem ortalama 15 dakika sürer.

Mezoterapi Uygulamasında Kullanılan İlaçlar Nelerdir?

En sık kullanılan maddeler vitamin c,multivitamin kokteyler, retinoik asit, arbutin, antioksidanlar.

Leke Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

10 günde bir olmak suretiyle lekenin durumuna göre 4-6 seans uygulanır.

Mezoterapi Uygulaması Sonrası Leke Ne Zaman Açılır?

Lekenin derinliğine göre her seans sonrası yavaş yavaş bir açılma gözlemlenir. Leke kolay oluşabilen bir şey olmadığı gibi kolay bir şekilde de gitmez. Tedavide istikrarlı olmak çok önemlidir.

Mezoterapi Sonrası Günlük Hayatıma Devam Edebilir Miyim?

Elbette, yüzünüzde hafif bir kızarıklık oluşur sadece birkaç sonrasında geçer. İşlem yapılan gün sıcak duş, sauna vb yapmamaya özen göstermelisiniz.

Lekelerim Geçtikten Sonra Yeniden Kendini Tekrar Eder Mi?

Önemli olan cildinizi lekeye sebep olacak etkilerden başlıca güneşten korumanızdır. Mezoterapi sadece mevcut lekeyi yok etmeye yardımcı olur. Yenilerinin oluşmamasını sağlayacak kişi sizsiniz. Güneş kremi kullanmaya alışkanlık haline getirmeyi unutmayın!

Benzer Hizmetler

YUKARI
FİYAT SOR