KARBOKSİ CİLT BAKIMI

Yenilikçi, iğnesiz karboksi cilt bakımı ile cilt esnekliğinde ve selülit azalmasında etkili bir düzelme olur, vücut hatlarının yeniden tanımlasına yardımcı olur. Cildin en derin tabakalarından en üst tabakasına kadar oksijene doymasını sağlayan bu bakım ile hücrelerin metabolizmasında ve nem miktarında artış sağlanır.

Karboksi Cilt Bakımı

Karboksi cilt bakımı hem yüz hem de tüm vücut için uygulanabilmektedir.

KARBOKSİ CİLT BAKIMI NE İŞE YARIYOR, HANGİ TEDAVİLERDE KULLANILIYOR?

  • Cildin esnekliğini artırırken protein sentezini ve metabolizmasını destekler, böylece kırışıklıklarda gözle görülür azalmalar sağlar.
  • Kan dolaşımını harekete geçirerek cilt parlaklığında artış sağlar. Cilt daha taze ve canlı bir görünüme kavuşur.
  • Ciltteki gözeneklerin kontrolü sağlanır. Gözeneklerin metabolizması hızlandırılarak gözenek sorunlarına çözüm sağlanır.
  • Akne ve sivilceler için etkili bir uygulamadır. Kan akışını hızlandırır ve ciltteki istenmeyen atıkların hızla dışarı atılmasına yardımcı olur.
  • Cildin elastikiyetini artırır. Kolajen ve elastinleri uyararak cilt yoğunluğunu artırır. Özellikle çene ve boyun çizgilerinin azaltılmasında etkilidir.
  • Vücuttaki selülitlerin giderilmesinde etkilidir. İşlemin yapıldığı bölgenin sıcaklığını bir anda yükselterek yağ kitlesini eritir ve bu alandaki selülitlerin azalmasını sağlar.
  • Çürüklerin ve şişliklerin tedavisi için uygulanabilir. Daha önce vücudun herhangi bir bölgesinde yapılan operasyonlar sonucunda oluşan, istenmeyen atıklar metabolizmanın hızlandırılması ile birlikte vücuttan atılır.
  • Yağ alma gibi işlemlerden sonra ortaya çıkabilecek yan etkilerden olan ciltte pürüzlenme sorunu karboksi cilt bakımı ile hafifletilebilir.
  • Cerrahi sonrası ve gebelik sonrası tedaviler sonucunda vücutta oluşan olumsuz etkilerin giderilmesinde de etkilidir.

KARBOKSİ CİLT BAKIMI SEANS SÜRESİ

Karboksi cilt bakımı kısa sürede tamamlanabilen ve etkilerini hızlı bir şekilde gösteren bir uygulamadır. Bir seans süresi yaklaşık 45 dakikadır.

Karboksi cilt bakımında kullanılan jelin içerisindeki karbondioksit, cilt hücreleri tarafından absorbe edildiğinde, kırmızı kan hücrelerindeki hemoglobin oksijeni serbest kalır ve karbondioksiti alır. Bu işlem cilde oksijen sağlar ve ayrıca kan dolaşımı, metabolizma, protein sentezi ve cilt atıklarının yok edilmesini sağlar. Bu reaksiyonlar, cilt tonunu, elastikiyetini ve nem / yağ dengesini arttırırken, kırışıklıkları, selülitleri, akne ve sivilceleri ortadan kaldırır.

UYGULAMA AŞAMALARI

Deri temizledikten sonra toner uygulanır.
Cildin üzerine eşit bir şekilde jel tabakası yayılır.
Maske ile cilt arasında hiçbir hava boşluğu bulunmadığından emin olunur, bunun için uygulanan bölge özenle kapatılır.
Reaksiyon oluşana kadar 15-20 dakika beklenir, daha sonra maske çıkarılır.
Spatula veya yumuşak bir araç ile ciltte kalan tortular temizlenir ve ılık su ile durulanır.
YUKARI
FİYAT SOR