Aşağı Ok
Menü

Titreşimli Ultrasonik Dalga Tedavisi
Aklınıza Takılan Bir Şey Mi Var?

İrtibata geçmek istediğiniz şube:

TİTREŞİMLİ ULTRASONİK DALGA TEDAVİSİ

Yaşam kalitesini yükseltmek, hem bedensel hem de ruhen sağlıklı bir yapıya kavuşmak için tekno-tıp dünyası bizlere yeni bir teknoloji sunuyor... Aslında yeni demek pek doğru değil ama teknolojik olduğu gerçek... Titreşimli ultrasonik dalgaların vücut üzerinde kullanımı Osmanlı'ya kadar dayanır. Osmanlı fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklarda ses tedavisinden, müzikle terapi yolu ile yararlanmaktaydı. Farabi, Razi, İbn-i Sina ve Gevrekzade Hasan Efendi'nin bu alanda çok önemli çalışmaları bulunmaktadır. Hatta Farabi'nin, Türk müziğini makamlarına göre ayırarak, ‘hangi makam hangi tedavide kullanılmalı’ konusu üzerine bir araştırma dahi bulunmaktadır. Günümüzde bu teknolojiden, estetik, rehabilitasyon, fitnes ve spor alanlarında yararlanılmaktadır.

Titreşimli Ultrasonik Dalgalar Ne işe Yarıyor, Hangi Tedavilerde Kullanılıyor?

Medikal estetik alanında;

 • Yağ yıkımını arttırmada,
 • Selülitleri azaltmada,
 • Bazal metabolizmayı hızlandırmak amacıyla,
 • Büyüme hormonunu artırmada,
 • Stres hormonunu azaltmada

Fitnes ve spor alanında;

 • Kas dayanıklılığını ve refleksi artırmada,
 • Eklemlerdeki esnekliği artırmada,
 • Spordan sonra kas yorgunluğunu azaltmada

Rehabilitasyon alanında;

 • Kas sistemini geliştirmek için,
 • Dejeneratif hastalıkları önlemede,
 • Kan akışını ve lenf dolaşımını artırmada,
 • Fiziksel ağrıları hafifletmede,
 • Kemik mineral yoğunluğunu artırmada yararlanılmaktadır.

Ultrasonik Titreşimli Dalga Tedavisi Her Kişiye Uygulanır mı?

 • Hamilelerde,
 • Eklem ve kemik operasyonu geçirmiş kişilerde (platin),
 • Kalp pili kullananlarda ultrasonik titreşimli dalga tedavisi yapılmamaktadır.

Medikal Estetik Alanında Titreşimli Ultrasonik Dalgaların Etkisi

Kadınların pek çoğu güzel vücut hatlarına ve esnek bir cilde sahip olmayı ve bunu korumayı ister. Selüliti azaltmak, bazal metabolizmayı hızlandırmak ve yaşlanma sürecini geciktirmek için normal hormon salgılanmasını, dolaşımı ve sağlıklı sindirimi korumak önemlidir. Titreşimli Ultrasonik Dalgalar daha sağlıklı bir yaşamın tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Titreşimli Ultrasonik Dalgaların vücutta hücre voltajını yükseltmesi nedeniyle zayıflama, selülitleri azaltma, bazal metabolizmayı hızlandırma, karın bölgesi içindeki organları uyararak sindirim sürecini iyileştirme, estetik ve güzellik, hormonal denge, fiziksel, zihinsel ve cinsel güç, kemik yoğunluğunu arttırma, boy uzatma, fizik tedavi, sporcu kondisyonunu ve dayanıklılığını arttırma, kan ve lenf dolaşımını iyileştirmede etkilidir.

Fitnes & Spor Alanında Titreşimli Ultrasonik Dalgaların Etkisi

Titreşimli Ultrasonik Dalgalar germe ve gevşeme yöntemleriyle yalnızca büyük kasları değil, küçük kasları da uyarır. Böylece daha iyi ve hızlı germe ve daha hızlı iyileşme sunar. Titreşimli Ultrasonik Dalgalar eklemlerin esnekliği ve hareketliliğini arttıran, refleks ve denge hissinde iyileşme sağlayan etkili bir egzersiz yöntemidir.

Sporcular açısından ise basit ve kolay germeyle sporcu yaralanması riskini azaltan ultrasonik dalgalar egzersiz, idman ya da karşılaşma sonrası kas yorgunluğunun hızlı bir şekilde giderilmesine yardımcı olmakta, eklemlerin esnekliğini, kas refleks ve dayanıklılığını, proprioseptif nöromuskuler fasilitasyon (PNF) yoluyla denge duygusunu geliştirmektedir.

Titreşimli Ultrasonik Dalgaların Rehabilitasyon Alanında ki Etkileri

Titreşimli Ultrasonik Dalgalar fiziksel rehabilitasyon tedavisi kapsamında proprioseptif nöromuskuler fasilitasyon (PNF) için sinir sistemini canlandırmakta, muskuloskeletal ve diğer dejeneratif hastalıkları önlemeye yardımcı olmakta, daha iyi kan ve lenf dolaşımı için metabolizmayı güçlendirmekte, fiziksel ağrıları azaltmakta ve kontrol altına almaktadır.

Medical Science Monitor

Amerika'nın önde gelen araştırma kliniklerinden Medical Science Monitor'de 2007 yılında yapılan araştırmada görülüyor ki vibrasyon, saniyede 20-50 kez germe ve gevşeme yöntemiyle temelde kan damarları ve lenfatik damarlarda pompa görevi görerek vücuttaki kan akışını hızlandırıyor, damarları genişletiyor.

Titreşimler yalnızca büyük kasları değil, küçük kasları da uyarıyor. Böylece daha iyi ve hızlı germe ve daha hızlı iyileşme sunuyor.

Özel Egzersiz "Yoğun güç egzersizi ile kas gücünü artırır"

Titreşimli Ultrasonik Dalgalar hızlı kasılan kas liflerini uyararak kas gücünü artırır. Koşma, atma, atlama gibi sporlarla uğraşan sporcular için hızlı kasılan kas liflerinin ağırlığını ve performansını korumak çok önemlidir. Ayrıca yavaş kasılan kas lifi performansını artırmak için de büyüme hormonunun salgılanmasını uyararak kas dayanıklılığını artırmaya yardımcı olur.

"Titreşimli Ultrasonik Dalgaların yüksek verimli ve güvenli etkisi"

Titreşimli Ultrasonik Dalgalar yumuşak tendonları ve egzersizi zor olan bağ dokuları çalıştırır. Titreşimli Ultrasonik Dalgalar sadece vücutta bulunan büyük kasları değil aynı zamanda yüz kasları gibi küçük kasları ve çalıştırılması mümkün olmayan leğen kemiği kaslarını da çalıştırır. Tüm Vücut Titreşimi (TVT) egzersizleri ile normal güç egzersizleri birleştirildiğinde kasların gücünü %30 oranında arıtırır, egzersiz süresini %85 oranında azaltır, egzersiz yapma miktarını yarı yarıya düşürür. Ağırlık kaldırma gibi normal kas geliştirme metodlarının aksine ultrasonik titreşimli dalga egzersizlerinde eklemlerde, tendon ve bağ dokularda aşırı bir yüklenmeye sebep olmaz, diğer bir deyişle sakatlanma riskini de ortadan kaldırır.

Sık Sorulan Sorular

Titreşimli ultrasonik dalgaların vücuda bir zararı olur mu?
Eğitimli kişiler eğliğinde yapılacak uygulamalarda vücuda her hangi bir zararı yoktur fakat eğitimsiz kişiler tarafından yapılan uygulamalar sakıncalıdır. 10 - 15 dk.lık periyotlarda yapılmalıdır. Piyasada bulunan dikey titreşim yaymayan, konrolsüz titreşim yayan cihazlarda da ciddi sakatlanma riski bulunmaktadır.

Zeltiq Coolsculpting Soğuk Lipoliz Yağları Nasıl Donduruyor?

Soğuk lipoliz liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ…

Zeltiq Coolsculpting Yağ Hücreleri Yok Etme Animasyon

Zeltiq soğuk lipoliz, yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar, diğer…

Zeltiq Coolsculpting Soğuk Lipoliz

Institute for Medicine and Public Health tarafından 6300 kişiyle yapılmış…

Zeltiq Coolsculpting Soğuk Lipoliz

Zeltiq Soğuk lipoliz liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan…

Avrupa “Kusursuz Düğün” – ATV

Dr. Nihat Dik, ATV’de yayınlanan Avrupa “Kusursuz Düğün” programına konuk…

Melek ile Büyük Değişim – Star TV

Nazlı Onur’nin büyük değişimine şahit olabileceğiniz programdan bir kesit.

Melek ile Büyük Değişim – Star TV

Beste Biçer’nin büyük değişimine şahit olabileceğiniz programdan bir kesit.

Benzer Hizmetler

TOP
FİYAT AL!
ŞİMDİ FİYAT AL! x

İrtibata geçmek istediğiniz şube: