Son Zamanların Modası Bişektomiye Göz Atıyoruz

/ / Plastik Cerrahi

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz, kulağımızın epey aşina olduğu bir estetik işleminden sizlere bahsetmek istiyoruz. ‘’Bişektomi’’

İdeal kilonuzda olduğunuz halde yüzünüz bedeninize oranla daha kilolu gözükebilir. Bu tarz şikayette olan kişilerin estetik araştırma sonuçlarında en çok rastlayacağı bir işlemdir.

Bişektomi Nedir?

Yerli ve yabancı ünlülerin gizli gizli yaptırdığı fakat son derece dikkat çeken mini bir cerrahi estetik işlemidir. Yanak estetiği olarak bildiğimiz bişektomi, yanaklardaki fazla yağın alınmasıyla yüze daha keskin ve çekici bir ifade katmaktadır. Yüz hatlarının daha belirgin hale getirilmesini sağlayan Hollywood yanağı olarak da bilinen bişektomi estetiği kadınların olduğu kadar erkeklerin de tercih ettiği bir uygulamadır.

Nasıl Uygulanır?

Kontrollü bir muayene sonrası doktor tarafından işlem hastaya uygun görülür. Lokal anestezi altında yanak içinden yaklaşık 1 cm kadar küçük bir kesi açılır. Yanaktaki fazla yağ dokusuna ulaşılır ve ardından bu doku yanaktan çıkarılır. Aynı işlem diğer yanak içinde uygulandıktan sonra iki yanak görüntüsünde simetri bir görüntü yakalanır. İşlem tamamlandıktan sonra açılan bu kesiler dikilerek kapatılır.

Herhangi Bir Ağrı-Acı Hissedilir Mi?

İşlem sırasında lokal anestezi uygulandığı için kişi herhangi bir şekilde ağrı veya acı hissetmemektedir. Bu durum kişinin acı eşiğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Kimlere Uygulanır?

Kadın – erkek farketmeksizin 18 yaş üstü herkese uygulanabilmektedir. Fakat bazı doktorlar bişektomi işlemini kişinin yüz hatlarının tam oturmasını istemekle beraber 25 yaş ve üstü hastalara uygulanmasını önermektedir.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemin uygulandığı ilk gün sıvı tüketimi önerilir. Kişi ağız hijyenine bu süreç boyunca daha fazla özen göstermelidir. Düzenli olarak diş fırçalaması ve gargara yapılması enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Hastanede Kalmam Gerekir Mi?

İşlem sonrası hasta günlük yaşantısına devam edebilir ve aynı gün evine dönebilir.

İşte Bişektomi Estetiği Yaptırmış Bazı Ünlüler

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI