Sakal, Bıyık ve Kaş Ekimi Operasyonları

/ / Saç Tedavileri

Sakal ve bıyık bir erkeğin aksesuarıdır diyebiliriz. Ergenlik döneminden itibaren erkeklerde sakal ve bıyık çıkmaya başlamaktadır. Bazı erkeklerde genetik veya doğuştan daha seyrek bir şekilde sakal ve bıyık çıkar bazı erkeklerde ise yara ve yanık izlerinden dolayı bölgesel olarak çıkmamaktadır.

Sakal Kayıplarının Sebepleri Nelerdir?

İlk önce kayıpların nedeni belirlenip, tedaviye o şekilde başlanmalıdır.  Sakal çıkmaması veya seyrek çıkmasının birden fazla nedeni olabilir.

Bunların en başında hormon bozukluğu gelmektedir. Kıl köklerini geliştirecek hormon eksikliği veya erkeklik hormonu olan testesteronun normalin altında olması sakal çıkmamasının nedenlerinin başında gelmektedir.

Bunları takiben genetik yapı, cilt hastalıkları var olan sakalı dökmeye ve hiç çıkmamasına neden olur.

Sakal Ekimi Kimlere Uygulanır?

Ergenlik dönemini atlatmış 25 yaşından itibaren herkese uygulanabilir. Tercihen 30 yaşına kadar sakal ekimi için beklenilmelidir.

Nasıl Uygulanır?

İşlem lokal anestezi altında,  DHI tekniği ile uygulanır. Hastanın ense bölgesinden alınan greftler sakal bölgesine ekilir.

Kişinin tedavi sonrası hastanede kalmasına gerek kalmaz ve hasta günlük yaşantısına devam eder. 

Kaş Ekimi Nedir?

Yüzümüz karşımızdaki insana verdiğimiz en önemli ilk izlenimdir. Yüz hatlarımız, kaşımız, gözümüz karşımızdaki insanların bizi mutlu, üzgün, sinirli gibi görmesini sağlayabilir. Özellikle kaşlar bu konuda büyük bir rol oynar. Bazı kişiler genetiğe bağlı olarak daha seyrek kaş yapısına sahiptirler. Bu durumda kaş ekimi gibi kurtarıcı ve kalıcı tedavilere başvuralabilir.

Peki Kaş Ekimi Nasıl Uygulanır?

Yüzümüze uygulanan sakal, bıyık ekimi teknikleri gibi kaş ekimi de lokal anestezi altında DHI tekniği ile uygulanır. Daha sonra donör bölgesinden alınan greftler seyrek olan kaş bölgesine ekilir. Hasta işlem sonrası sosyal hayatına devam edebilir.

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI