Otolog Mikro Greft Nedir?

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Otolog Mikro Greft erkek tipi saç dökülmesi başta olmak üzere birçok saç dökülmesi probleminin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Kadın-erkek herkese uygulanabilir. Bu saç tedavisi yönteminin amacı dökülen ancak henüz ölmemiş saç köklerini yeniden canlandırmak ve mevcut saçları güçlendirerek daha gür ve kalın saçlar elde etmektir.

Uygulanması kolay, acısız ve tek seanslık bir işlem olan Otolog Mikro Greft yönteminde öncelikle kulak arkasındaki saçlı bölgeden, lokal anestezi uygulanılarak, özel bir yöntemle 3-4 saç kökü alınır. Sonrasında alınan bu saç kökleri Regenera Activa sistemi ile özel bir süspansiyona çevrilir ve hazırlanan süspansiyon enjeksiyon yardımı ile saç derisine enjekte edilir.

Otolog Mikro Greft işleminin uygulanmasından sonra üçüncü aydan itibaren sonuçlar fark edilmeye başlanır. Altıncı aydan itibaren ise güçsüzleşen incelen saçlar canlanır, kalınlaşır ve daha dolgun görünür.

Otolog Mikro Greft saç ekimi öncesinde uygulanılarak donör bölgenin güçlenmesi sağlanılabilirken, saç ekimi sonrasında uygulanılarak ekim sonrası iyileşme hızı ve ekilen saçların kalitesi arttırılabilir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

YUKARI