Saç Mezoterapisi Nedir?Kullanım Alanları Nelerdir?

/ / Saç Tedavileri

Herkes bakımlı, parlak ve sağlıklı saçları olsun ister. Peki saçlarımızın bakımına yeteri kadar özen gösteriyor muyuz? Sadece dıştan uyguladığımız bakım yağları yeterli oluyor mu? Kafamızda bu konuyla ilgili birden fazla soru işareti var. Bu konu hakkında sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir makale yazdık. Bu haftaki blog yazımızda saçımıza uygulanan Saç Mezoterapisi tedavisinden bahsedeceğiz.

Saçlarımızın dökülme sebebi birden fazla olabilir. Bunların başında yetersiz beslenme, stres, genetik faktörler ve çevresel faktörler, hormonal bozukluklar, kullandığımız ilaçların yan etkisi, kozmetik ürünler ( jöle, sprey gibi ) gebelik sonrası ani dökülmeler gibi sebepler ani dökülmelere yol açmaktadır. Saç dökülmesi erkeklerde daha fazla görülür diye bir algı vardır fakat kadınlarda da hamilelik döneminde oluşan hormonal değişiklikler; düzleştiriciler, maşa gibi saça yüksek ısı uygulanan ve kırılmasına sebep olan durumlardan dolayı erkek tipi saç dökülmesi görülür. Eğer erken önlem alıp saç tedavileri (Otolog Mikro Greft, PRP, Mezoterapi gibi ) ile baştan önlem alınmazsa son çare olan saç ekimi işlemi devreye girecektir.

 

Bu ani dökülmelere Saç Mezoreterapisi tedavisi cevap verir. Hormanal ve genetik sebeplerden dolayı meydana gelen saç dökülme tiplerinde ise destekleyici tedavi olarak mezoterapi rol almaktadır.

Mezoterapi Nedir?

Saç dökülmesinin sebebi öğrenildikten sonra ona göre saçı besleyecek etken maddelerden oluşan karışımın deri altına enjekte edilmesi işlemidir. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Kişinin acı eşiğine göre bu durum değişmekle birlikte herhangi bir ağrı ve acı hissedilmez.

Saç Mezoterapisi Herkese Uygulanır Mı?

  • Diyabet hastaları
  • Kalp Yetmezliği
  • Böbrek Rahatsızlığı
  • Hamilelik – Emzirme Döneminde olan kişilerde saç mezoterapi uygulaması yapılmamaktadır.

Hangi Durumlarda Mezoterapi Uygulanır?

  • Saç Dökülmelerinde
  • Cilt ve akne tedavilerinde
  • Selülit tedavisinde kombine işlem olarak
  • Çatlak tedavisinde kombine işlem olarak uygulanmaktadır.

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI