Saç Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

/ / Saç Tedavileri

Cildimize verdiğimiz önem ve bakımı aynı şekilde saçımıza da göstermeliyiz. Bazen sadece dıştan tedaviyi uygulamak fayda etmez. Ağız yoluyla almamız gereken ilaç ve besin takviyeleri de tedaviye fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Bunlar doktor kontrolünde alacağımız vitamin haplar olabileceği gibi bol su tüketip sebze ağırlıklı beslenmek de yapabileceğimiz basit fakat önem arz eden yöntemlerdir.

Saçımız İle İlişkimiz Nasıl Olmalıdır?

Saçımız ona verdiğimiz mesajı bize aynı şekilde geri iletir. Bazen bu durum genetik olabildiği gibi çoğu zaman çevresel faktörlerden de etkilenmektedir. Peki, bu durumda biz ne yapmalıyız?

İlk olarak saçlarımızın nasıl bir bakıma ihtiyacı olduğunu tespit etmeliyiz. Bu durum bizi doğru tedaviye götürecek ilk aşamalardan birisidir.

Saçımızı yıpratacak şeylerden kaçınmalıyız!

Saçımızla en çok temas kurduğumuz anlardan birisi banyo yaptığımız zamanlardır. Banyo yaparken saçımıza uygun şampuan tercihi ile yıkayıp, hafif masaj hareketleriyle saç köklerimizdeki kan akışını hızlandırabiliriz. Durulama sırasında ise sıcak sudan kaçınmalıyız. Islak saçımızı taramak, dökülmeye ve saçımızı yıpratmaya yol açar.

O yüzden kuru saçı taramak daha sağlıklı sonuçlar almamıza yardımcı olur. Tüm bunların yanı sıra saç kurutma makinesi ile yüksek ısıda saçımızı kurutmak da aynı şekilde saçımızı yıpratan faktörlerden birisidir. Özellikle kadınların tercih ettiği fön ve saç maşaları saçın incelmesine ve kopmasına sebep oluyor.

Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı

Zeytinyağı ve Argan Yağı saç bakımlarında fazlasıyla tercih edilen ürünlerin başında yer almaktadırlar. Ama bunlar sadece tek başlarına fayda sağlayamazlar. Ciddi saç dökülmelerinde mutlaka konusunda uzman doktorlara başvurmalısınız.

En zararsız ve güvenilir saç tedavileri ile sizden olanı size geri verebilirler. Bunlar nedir?

PRP ve Otolog Mikro Greft gibi saç tedavisi yöntemleridir. Kişinin kendi kendisini tedavi ettiği uygulamalardır. Uygulaması uzman doktor ile yapıldığında oldukça basit ve ağrısız işlemlerdir.

Sadece 30-45 dakika süren bu tedavilerle uyuyan saç kök hücrelerinizi uyandırabilirsiniz.

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI