Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

/ / Plastik Cerrahi

Yüz bölgesinin en dikkat çekici bölgelerinden biri de şüphesiz ki gözlerdir. Gözler ve göz çevresinin güzelliği oldukça önem taşımaktadır. Bu her yaş için geçerlidir. Her insanın bakışları özeldir ve karşıdaki kişiyi en çok etkileyecek etkenlerden biridir. Bakışlar insanın ruhunun aynasıdır. Eğer sevecen, iyimser ve hoşgörülü bir ruha sahipseniz bu bakışlarınıza vuracak ve çevreniz tarafından ilgi odağı olacaksınızdır. Aynı zamanda karamsar ve mutsuz bir ruha sahipseniz de bakışlarınız bunu mutlaka belli edecektir.

İnsanın yaşı ilerledikçe gözlerinin etrafında bulunan gözü destekleyici yapılar zayıflamaya başlar ve bu yapılar yavaş yavaş kendini belli etmeye başlar. Deri gevşer ve çirkin bir görüntü ortaya çıkar. Gözün altında bulunan yağ tabakasının dokusu da incelir ve dolayısıyla da gözün altında torbalanmalar olur.

Göz çevresinde torbalanma, göz kapağı düşüklüğü ve göz kapağı kaldırma isteği gibi problemler ortaya çıkabilir. Ancak korkmayın bunun çözümü de var. Göz kapağındaki fazla bulunan ciltlerin alınmasıyla göz kapağı yeniden şekillendirilir ve oldukça güzel göz kapaklarına sahip olabilirsiniz. Bunun için ağır olmayan bir göz kapağı estetiği gerekli.

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı estetiği kaşın fazla bulunan kısmı çıkarılarak yapılır. Bu ameliyattaki amaç; doğumdan sonar oluşmuş göz kapağı düşüklüğünün giderilmesi, göz kapağı altındaki torbalanmaların giderilmesi ve zamanla göz kapağı altında oluşan kırışıklıkların giderilmesidir.

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle yeni yeni yöntemler uygulanmaya başladı. Bu yöntemler sayesinde göz kapağı altındaki yağlanmaların diğer bölgelere dağıtılması ve göz altı problemlerinin giderilmesi mümkün.

Göz Kapağı Ameliyatından Sonra

Ameliyat olduktan sonra sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz ancak çok aktif olmanız önerilmez. Çünkü ameliyattan sonra göz etrafında üç ila beş gün sürebilecek morluklar ve şişlikler görülebilir. Ancak bu şişliklerden dolayı endişelenmenize gerek yok. Bu şişlikler kısa süre içerisinde kendiliğinden düzelecek ve iyileşecektir.

Göz kapağı ameliyatından yaklaşık olarak yedi gün sonra ameliyat dikişlerinizi aldırmanız mümkündür. Dikişlerin alınmasından sonra izlerin gitmesi yaklaşık olarak 6 ayı bulabilmektedir ancak daha kısa da sürebilir.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI