Göğüs Büyütme Ameliyatı

/ / Plastik Cerrahi

Kadınlar genetik olarak küçük göğüslere sahip olabilirler, bunu yanında emzirme sonrasında meme dokusunun zarar görmesiyle de göğüsler küçülebilir. Bundan dolayı da göğüslerin önceki şeklini veya daha güzel bir şekil almasını isteyebilirler. Estetik ameliyatla göğüs büyütme işlemi mümkündür.

Her kadının farklı istekleri olabilir. Bazı kadınlar büyük ve kalkık göğüslere sahip olmak isterken bazı kadınlar da daha küçük göğüslere sahip olmak isterler.

Göğüs büyütme yöntemleri arasında en popüler olanı silikon meme protezi ile göğüs büyütmedir. Eğer siz de göğüs büyütme işlemi yaptırmak istiyorsanız bu yöntemi tercih etmenizi öneririz.

İşleme başlamadan önce karar verilen protezler göğüs bölgesine yerleştirilir. Bu ameliyat dünyada yapılmış en eski ameliyatlardan biridir. Meme protezi günümüz teknolojisiyle oldukça gelişmiştir. Protezler eskisi gibi 5-10 yılda bir değiştirilme ihtiyacı duymazlar ve hayatınızı olumsuz etkilemezler. Yeni protezlerle ömür boyu dik ve büyük göğüslere sahip olmanız mümkündür.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Öncesinde Neler Yapılıyor?

Meme protezi ameliyatı yapılmadan önce hastanın doktor tarafından kontrol edilmesi gerekir. Takılacak protezin hastaya tam uygun olması için hastanın vücut ölçüleri doğru bir şekilde hesaplanır ve ona göre hareket edilir. Ayrıca vücut ölçüleri hesaplandıktan sonra göğüslerde herhangi bir sarkmaya rastlanmışsa göğüs büyütme ile birlikte göğüs dikleştirme operasyonu da yapılabilir.

Hastaya Uygun Silikonun Belirlenmesi

Meme protezi ameliyatı öncesinde hasta ve doktor öncelikle fikir alışverişinde bulunur ve hastanın istekleri dinlenir. Doktor hastanın isteklerini değerlendirir ve hastaya en uygun protezi gösterir. Protez hastaya en uygun şekilde ve en uygun büyüklükte olmalıdır.

Protezler şekil ve büyüklük bakımından ikiye ayrılırlar. Yuvarlak protezler genellikle göğüslerin üst kısmını yani dekolte bölgesini doldururlar ve bu yüzden de daha çok tercih edilirler. Damla protez ismi verilen protezlerse göğüslerin alt kısmını doldururlar.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatı birkaç saat sürer. Ameliyat esnasında açılacak 4-5 santimetrelik bir kesikle protezler yerleştirilir ve hasta bir günlük dinlenmenin ardından evine gitmeye hazır hale gelir.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI