Erkekler de Meme Küçültme Tedavisine İhtiyaç Duyabilir

/ / Plastik Cerrahi

Büyük memeler sadece kadınlarda değil erkeklerde de ciddi bir problem haline gelmiştir. Erkekte meme büyümesinin birçok nedeni vardır. Sebebi her ne olursa olsun memelerin gereğinden fazla büyümesi her iki cins için de oldukça rahatsız edici bir durumdur. Ancak kadınların bu konuda erkeklere nazaran daha cesur olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü kadınlar çeşitli cerrahi yöntemlerle meme küçültme işlemi yaptırabilirken erkekler bu durumdan rahatsız olsalar dahi ameliyat olamamaktadır. Aslında erkekler de meme küçültme işlemini jinekomasti tedavisi ile gerçekleştirebilirler. Aynı yöntem ile karın yağlarından da kurtulmak mümkündür.

Aşırı kilo alıp verme sonucunda göğüs bölgesindeki yağlanmadan erkekler spor ya da diyetle kurtulamayabilirler. Kıyafetlerden dışarı taşmalar başlayınca erkekler bu durumdan çok fazla rahatsız olmakta ve kendilerine olan güvenlerini kaybetmektedirler. Jinekomasti adı verilen cerrahi bir müdahale gerektirmeyen bu tedavi yöntemi ile sosyal yaşantısında mutlu olanların sayısı artmış durumda.

İleri Seviyedeki Büyümelerde Jinekomasti Tedavisi Yeterli Mi?

Görüldüğü üzere erkeklerin de en az kadınlar kadar meme küçültme tedavisine ihtiyaçları vardır ve bunun en güzel yöntemi de jinekomasti tedavisidir. Başarılı bir operasyon sonrası göğüsler istenen şekle girmektedir. Halk arasında çok sık rastlanan ancak fazla dile getirilmeyen bu durum tek memede ya da her ikisinde de görülebilir. Aşama aşama ortaya çıkan bu rahatsızlığın dördüncü aşaması bir genç kızın göğsünün gelişmesi gibi nitelendirilebilir. Bu aşamada meme ucu genişler ve memede aşağı doğru bir sarkma oluşur. İlk aşamalarda vaser liposuction adı verilen yöntem yeterli gelirken 4. evreden sonra kadınlarda gerçekleştirilen meme küçültme ameliyatı gibi bir işlem uygulanabilir.

Erkeklerde memenin olduğundan fazla büyümesi ruhsal olarak da çeşitli sorunlara yol açabilir. Hiçbir erkek göğüs kası dışında bir kadına benzeyen göğüslerle yaşamını devam ettirmek istemez. Nasıl ki bayanlar bıyıkları çıktığı zaman aldırma ihtiyacı duyuyorsa ya da bir erkeğin bacağında çok miktarda kıl mevcut iken kadınlar bacaklarındaki kılları aldırma ihtiyacı duyuyorsa erkekler de bir kadın gibi sarkan bir memeyle yaşam sürdürmek istemezler. Bu noktada da erkeklerin de kadınlar gibi meme küçültme tedavisine ihtiyaç duymaları kaçınılmaz olacaktır.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI