Burun Estetiği Ameliyatı

/ / Plastik Cerrahi

Burun yüzde en çok dikkat çeken uzuvlardan bir tanesidir. Koku ve nefes alabilmemizi sağlayan önemli bir organımızdır. Burnunuz doğuştan veya sonradan fiziksel bir bozukluğa uğramış olabilir.

Eğer burun estetiği yaptırmak istiyorsanız öncelikle bunu neden istediğinizi kendinize sormanız gerekli. Burnunuzda fiziksek bir bozukluk varsa ve siz de bundan şikâyetçiyseniz burun estetiği yaptırabilirsiniz. Fakat başka kişilere özenme gibi bir durum ortadaysa böyle şeylerden kaçınmanızı öneririz.

Burun estetiği burnun fiziksel bozukluklarını ortadan kaldırmasının ve daha güzel bir görünüm almasını sağlamasının yanı sıra burnun fonksiyonlarını da daha düzenli bir şekilde yerine getirmesini sağlar. En iyi burun estetiği de bu şekilde yapılmaktadır. Eğer yapılan estetik sonucunda sadece güzel görünen bir burun ortaya çıkmışsa o estetik tam olarak doğru bir şekilde yapılmamış demektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Yaşı

Burun ameliyatı yaşı kızlarda 17, erkeklerde ise 18 yaşından itibaren yapılabilir. Bu dönemlerde ergenlik dönemi kızları ve erkekleri doğrudan doğruya etkilemektedir. Eğer psikolojik bir durumdan dolayı estetik yaptırılmak isteniyorsa öncelik estetik yaptırmak değil psikolojik bir destek almak olacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatından Önce Yapılması Gerekenler

Ameliyat yapılmadan önce hasta ve doktor fikir alışverişinde bulunur. Hasta doktoruna nasıl bir buruna sahip olmak istediğini aktarır. Doktor da hastanın burun yapısını, kıkırdak yapısını ve kemik yapısını inceleyerek ona yapabileceklerini aktarır. Hasta ve doktor yaptıkları fikir alışverişinden sonra burunda nasıl bir işlem yapılacağı belirlenir.

Burun Estetiği Ameliyat Süreci

Burun estetiği ameliyatı çok uzun sürmeyen bir ameliyattır, birkaç saatte işlemler tamamlanır. Ameliyat tamamlandıktan sonra hastalar ilk gün gözlem altında tutulurlar. Toplumda burun ameliyatının oldukça ağrılı bir ameliyat olduğu algısı vardır, bu algı tamamen yanlıştır. Bu ameliyat ağrılı bir ameliyat değildir ve kullanılan tamponlar sayesinde de hastalar rahat bir şekilde nefes alıp verebilirler. İlk gece hastalara buz uygulaması yapılır. Hastalar ameliyattan sonraki gün taburcu edilir.

Ameliyattan Sonra

Ameliyat sonrası hastalar verilen ilaçları ve spreyleri kullanırlar. Ayrıca kontrollere giderler. İlk kontrol genellikle ameliyattan bir hafta sonra olur. Burnun şeklini alması ise dokuz ila on iki ay boyunca sürebilmektedir.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI