Neden Cilt Mezoterapisi Yaptırmalısınız?

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Sonbahar Ekinoksuna Cildinizi Hazırlayın

Sonbahar Ekinoksu için kısa bir süre kaldı. 23 Eylül’de meydana gelecek Sonbahar Ekinoksu ile sonbahar mevsimini yaşamaya başlayacağız. Sonbahar gelirken astrologlar da bununla birlikte bazı yorumlarda bulunuyor.

Cilt Mezoterapisi Yaptırmanız İçin 3 Neden

1-Fiziksel Olarak Yorgun Hissedebilirsiniz

2 Eylül’de gerçekleşecek olan Balık dolunayı duygularınızı yoğun yaşadığınız ve iç dünyanızda bazı karmaşıklar yaşayacağınız bir dönem olabilir. Zaten günlük hayat koşuşturması, iş stresi, çevresel faktörler ve en önemlisi pandemi süreci derken epey yorulduk. Kendimizi ayakta tutmak isterken cildimizi biraz ihmal etmiş olabilir miyiz?

2- Cildinizi Tazeleyin

Yaşadığımız zorlukların üstesinden gelirken aynada kendimizle karşılaştığımızda bazen hayatı sorgulayabiliyoruz değil mi? Ne ara bu kadar yıprandık, yorulduk…

Cildimize yapacağımız ufak dokunuşlar ile tazelenmeye ve ferahlamaya ihtiyacımız var. Özellikle doğallıktan yana olanlar için Cilt Mezoterapisi şu sıralar pek revaçta.

3- Estetik Algısını Yıkın

Bazı uygulamalar estetik bir operasyon gibi lanse ediliyor ve doğal bakım ürünü olarak adlandırılan krem vb. ürünler insanlara sunuluyor fakat kullandığınız ürünler gerçekten cilt altınıza ulaşıyor mu yoksa günü mü kurtarıyor? Cildinizin dış güzelliği kadar iç güzelliği ve sağlığı da büyük önem taşıyor.

Cilt Mezoterapisi Nedir?

Aslında bu yöntem yıllar öncesinde dayanıyor. Fransa’da doktorluk yapan Michel Pistor tarafından 1952’lerde ortaya çıkmıştır. Doğal bir cilt gençleştirme işlemi olan mezoterapi; yüz ve vücutta bulunan sorunların azaltılmasını sağlamaktadır.

Cilt üzerine sürülen kozmetik kremler cilt bariyerini geçemediği için cildin alt tabakalarına etki edememektedir. Ancak cilt mezoterapisi sayesinde cilde faydalı bileşenler cildin alt tabakalarına kadar etki eder.

Cilt Mezoterapisinin İçeriği

Cilt mezoterapisi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, minareller ve aminoasitler cilt altına minik iğnelerle enjekte edilir. Cildin ihtiyacına yönelik uygulanan bu faydalı maddeler cildin uyarılmasını, kolajen ve elastin üretimini arttırır. Ciltte nemlenme artar ve yenilenme süreci başlar.

Mevsimlere ve Gezegenlerin Hareketine Yenik Düşmeyin

Gündelik hayatta edindiğimiz tecrübeler bizi olgunlaştırsa da yaşantılarımız izleri yüzümüzden okunuyor. Mimiklerimiz çizgileri, stresimiz kırışıklıkları ve sarkmaları, yorgunluğumuz göz altı çökmelerini ve göz kapağı sarkmalarını beraberinde getiriyor. Yılların birikmişliğini tazelik ve ferahlık hissiyle geride bırakın. Cilt Mezoterapisi gibi doğal dokunuşlar hakkında bilgi almak isterseniz maya estetik instagram hesabımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI