Kusursuzluk Ölçütü Bella Hadid

/ / Genel

Kusursuzluk ölçütü Altın Oran’a göre Dünyanın En Güzel Kadını Bella Hadid Oldu.

Yüzyıllardır gözler, burun, kaşlar ve dudaklar birbirine mesafesindeki uyumla belirlenen altın oran, ideal güzelliğin simgesi olarak gösteriliyor. Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa’sının altın oranıyla da popülerleşerek günümüze kadar gelmişti, son yıllarda da birçok estetik doktorları altın oranı dikkate alarak uygulamalar yapmaktadır.

Dr. Julian De Silva; Bella Hadid, Beyonce, Amber Heard,  Ariana Grande, Kate Moss ve Cara Delevingne’nin yüzlerinin oranlarını inceledi.

Victoria Secret meleği olan Bella Hadid’in dünyanın en güzel kadını olduğunu açıkladı. ABD’li ünlü modelin yüz şekli, dudakları ve çenesi ‘Altın Oran’ kavramına oldukça uygun. Yüzde 94.35 oranla listenin en başında yer alan Hadid’in kız kardeşi Gigi ise ilk 10’a bile giremedi.  De Silva, ‘Bella Hadid’in yüzünün tüm unsurları fiziksel mükemmellik için ölçüldüğünde net bir şekilde kazandı. Çenesi genel olarak en yüksek orana sahip’ dedi.

Hepimizin bildiği gibi Bella estetiğin nimetlerinden çok güzel yararlanarak dünyanın en güzel kadını seçilmeyi hak kazanmıştır.

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI