Japon Mitolojisinden Fox Eyes Estetiğine Uzanan Yolculuk

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Bakışları ile ilham kaynağı olan tilkiler, küçük boyutları ve sevimli yüzleri ile kendilerini sevdirmeyi başarır. Tabii ki evcil olmadıkları için bu sevgiyi temas ile ölçmek pek mümkün değil. Fakat japon mitolojisinden günümüze uzanan ve değişmeyen tek şey ise ilham veren bakışlar diyebiliriz. Günümüzde fox eyes estetiğinin ilham kaynağı olan tilki bakışlarının, derin ve etkileyiciliğini ve mitolojideki yerinden bahsedeceğimiz ufak bir yazı dizisi hazırladık.

Fox Eyes estetiğinin sırrı mitolojide mi gizli?

Kitsune

Kitsune Japoncada tilki anlamına gelir.  Kitsune’ler Japonya’da bulunup dünyadaki vahşi tilkilerden büyülü güçleri ile ayrılırlar. Kendi içerilerinde sınıfları olup beyaz olan Kitsuneler kutsal olarak sayılır.   Kitsuneler japon mitolojisinde uğur getiren anlamına gelir ve güvenilir varlıkları ile uğur getirdiklerine inanılır. Tabii ki o derin bakışların altında gizemli sırlar da yatıyor.

Fox Eyes estetiğine ilham kaynağı olan tilki gözleri, zamanında Japonya’da da hüküm sürmüş olacak ki mitoloji kitapları onlar hakkında pek çok şey yazmış olup, masal ve destanlarına sayfalarca yer vermiştir. Aynı zamanda sadece masallarda değil, Amerika’da bir zamanların popüler dizinlerinden Teen Wolf’ta da tilkilere yani Kitsune’ye yer verilmiştir. Tabii ki, Kitsune’ye hayat veren Kira karakteri de derin ve etkileyici bakışları ile Fox Eyes estetiğinin canlı örneklerinden diyebiliriz.

Teen Wolf | Kitsune

Teen Wolf dizisinde Kitsune türüne ait olan Kira, doğaüstü yeteneklerinin henüz farkına olmayan bir lise öğrencisi olarak dizide karşımıza çıkıyor. Zamanla güçlerini keşfetmeye başlarken içindeki tilkinin ateşini bastıramaz ve güçleri ile birlikte insanlara yardım etmeye başlar. Tilkiye dönüştüğü sırada kullanılan görsel efektler ve değişen bakışlar ise bir harika diyebiliriz.

Peki biz ne Japon mitolojisinden çıktık ne de Kitsune’yiz. Aynı etkileyici bakışlara sahip olmak bizim de hakkımız ama bizi aynada karşılayan görüntü bu değil. O halde Fox Eyes Estetiği ile tanışma vakti! Maya Estetik’te uygulanmaya başlayan Fox Eyes Estetiği ile tüm tarih boyunca ilham kaynağı olmuş bakışlara sahip olabilirsiniz.

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI