9 Adımda Ajda Pekkan Bacakları

/ / Genel

Türk pop müziğinin Süperstar’ı Ajda Pekkan bu yaz verdiği konserlerinde özellikle bacaklarının kusursuzluğuyla gündemi meşgul etti. Bu sıkı ve düzgün bacaklar hakkında çok şey konuşuldu, yazıldı. Formsante dergisi Ağustos sayısında tıpkı Ajda Pekkan gibi güzel bacaklara doğal yollardan sahip olmanın sırrını açıklıyor…

  1. Haftada üç gün, yarım saat aerobik veya step egzersizleri yaparak ya da bisiklet kullanarak bacak kaslarınızı şekillendirebilirsiniz.
  2. Eğer masa başında çalışıyorsanız, bacaklarınızı mümkün olduğunca uzatlmalı ve gergin pozisyonda tutmalısınız. Masa başında otururken de, bacaklarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Oturduğunuz yerde kalça kaslarınızı gerin ve bırakın. Bu hareketi her gün 20 kez tekrarlayın.
  3. Sıcak yaz günlerinde sık sık soğuk duş alarak bacaklarınızın elastikiyetini kaybetmesini önleyebilirsiniz.
  4. Haftada bir bacaklarınıza peeling uygulayın. Sonrasında ise nemlendiriciyle en az 15 dakika masaj yapın.
  5. Her öğünde karbonhidrat bakımından zengin tahıl ürünlerini, ekmek, makarna, pilav ve meyve gibi gıdaları az miktarda da olsa tüketmelisiniz. Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin; su, selülit oluşumunu engeller.
  6. Yorgun bacaklarınızı mutlaka dinlendirin. Uygun bir yere uzanın ve bacaklarınızı kalp seviyesinde tutun.
  7. Düzenli olarak uygulayacağınız bitkisel sütlerle daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.
  8. Güzel bacak, sadece sıkı ve kaslı bacaklı anlamına gelmiyor. Bacaklarınızın aynı zamanda pürüzsüz de olması gerekiyor. Kalıcı olarak tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.
  9. Cildinizin yapısı ince ise varis ve genişlemiş damar sorunu yaşıyorsanız, kusursuz bacaklara kavuşmak için ekstra çaba harcamanız gerekiyor. Varisleri gidermek için ilaç tedavisi ya da cerrahi teknikler deneniyor.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI