Tüylerden Kurtulmanın En Etkili Yolu: Epilasyon

/ / Epilasyon

İstenmeyen tüyler, hem kadınların hem de erkeklerin büyük bir sorunudur. Doğal bir oluşum olan ancak; görünmemesinde fayda olan tüyler, vücudun ter bezlerinin havalanmasını sağlamaktadır. Fakat estetik olarak hoş durmayan tüylerden kurtulmanın çeşitli yolları vardır. Özellikle hormonlara bağlı olarak, olduğundan fazla ve her yerde çıkan tüyler, çoğu zaman insan hayatını olumsuz etkilemektedir.

İstenmeyen tüyler farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkmakta ve herkeste aynı olmamaktadır. Sorunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Adrenalin salgısı
  • Depresyon, stres
  • Menopoz
  • Ergenlik
  • Genetik
  • Hormonsal bozukluklar, tüy bezlerindeki sorunlar
  • Kortizon, doğum ilaçları
  • Yanlış yok etme tedavileri ( ağda, cımbız vs. )

Lazer epilasyon: tüyleri yok etmede kullanılan en etkili yöntem lazer epilasyondur. Teknolojinin yenilenmesi ve gelişmesi ile birlikte acısız ve ağrısız bir şekilde tüyleri yok eden lazer tedavisinde lazer ışınları melanin pigmentlerini hedef alarak burada bir ısı oluşturur ve böylece kıl köklerinde bir tahribat gerçekleşir. Bu işlemin sonucunda epilasyon dediğimiz olay gerçekleşir.

Lazer epilasyon, herkese ve her bölgeye uygulanmaz. Ten rengine, kıl kalınlığına, kıl rengine ve derinliğine bağlı olarak da değişiklik gösterir.

IPL epilasyon: lazer epilasyondan farklı olarak, cilde komple tarama şeklinde bir işlem uygulanır. Ayrıca cilde bir jel sürülür ve haliyle cilde bir temas gerçekleşir. Hijyenik ortamda yapılması bu sebeple çok önemlidir.

IPL epilasyonun işleyiş şekli, yoğun atımlı ışık olarak geçen ve 400nm – 1200nm arasında bir dalga boyu olan epilasyon şeklidir.

Her iki epilasyon uygulamasından önce, hangi yöntem sizin için uygunsa kontrol ettirmenizde fayda vardır. Aksi takdirde yanlış uygulama sonucunda daha kötü sonuçlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. İşin uzmanı olan ve güvenilir yerlerle iletişime geçerek, siz de istenmeyen tüylerinizden ömür boyu kurtulabilirsiniz.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI