Lazer Epilasyonunu Kışın Yaptırın

/ / Epilasyon

İstenmeyen tüyler her iki cinsiyet içinde büyük bir sorundur. Özellikle yaz aylarında sıkıntısını daha çok hissettiğimiz bu durum için Lazer Epilasyonu yaptırmak gerekir. Bu yüzden genelde Lazer Epilasyonu yaz aylarında yapılır. Ama bunun nedeni doktor tavsiyesinden ziyade ihtiyacımızın yaz döneminde aklımıza gelmesidir. Oysaki doktorlar bu konuda Lazer Epilasyonunun mutlaka kış aylarında yapılması gerektiğini öneriyor.

Lazer Epilasyonunda yapılan dönem hem kalıcılık hem de etki oranı bakımından çok büyük önem taşır. Bu yüzden bu işlemin daha etkili olabilmesi için mutlaka kış aylarında yapılması gerekir. Bunun en büyük nedeni ise cildin ve tüyün güneşe çok fazla maruz kalmadan bu işlemin yapılması gerektiğidir. Yazın yapılan Lazer Epilasyonu etkili olmadığı gibi tüylerin tam olarak yok olmamasına da yol açabilir.

Lazer Epilasyon işleminde sadece koyu renkli tüylerde başarı sağlanmaktadır. Yani açık renkli tüyler ve pigment değeri az olan tüylerde lazer ışını tüyü emmeyeceği için bu durumlarda Lazer Epilasyon yapılamamaktır. Yazın cildinize nüfus eden güneş ise cildinizin rengini değiştirdiği gibi tüylerinizi de etkileyebilir hatta bu durum yüzünden Lazer epilasyonu yaptıramayabilirsiniz.

Lazer epilasyonu 12 yaşını doldurmuş tüy rengi koyu renk olan herkes üzerinde uygulanabilir. Ayrıca kadın erkek ayrımı yapılmayan bu basit işlemde lazerden koruyucu özel gözlük takıldığı takdirde cildin herhangi bir yerinde bulunan istenmeyen tüyler lazer epilasyon ile alınabilir. Özellikle yüz bölümünde yapılan Lazer Epilasyonunda gözün tam korumaya sahip olduğundan emin olmak gerekir. Bu lazer gözünüze zarar verebileceği gibi tamamen görme yetinizi kaybedebilirsiniz. Bu yüzden göze yakın bölgelere yapılan Lazer Epilasyonunda dikkatli olmanızda fayda var.

Lazer epilasyonu kış aylarında yaptırıldığı takdirde etkisi yaz aylarında da devam etmekle birlikte kişinin tüy sorunun büyük bir bölümünün de önüne geçer. Bu yüzden sizlere önerimiz Lazer Epilasyon işlemlerinizi mutlaka kış aylarında uygulayın.

Kaynak: ciltvecilt.com

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI