Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

/ / Epilasyon

Lazer epilasyon son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz, istenmeyen tüylere karşı geliştirilmiş bir yöntemdir. Bu yönteme başvuranların ve olumlu geri dönüş alanların sayısı da bir hayli fazladır. Peki, bu lazer epilasyon gerçekten kesin çözüm müdür ve nasıl uygulanır, gelin bu sorulara cevap bulalım.

Lazer ışığı kullanılarak vücuttaki istenmeyen tüylerin bu ışıklar sayesinde kalıcı şekilde yok edilmesi metoduna lazer epilasyon diyoruz. Diğer tüy alma işlemlerine göre daha acısız, daha uzun süre kalıcı bir tüy yok etme metodudur. Özellikle kadınların en çok başvurduğu yöntem olup; çok memnun kaldıkları bir yoldur. Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdikten sonra, uzman bir doktor ile görüşülerek vücuttaki tüy bulunan bölgenin yapısı, kıl ve tüylerin yapısı gibi faktörler incelenerek ona göre işleme başlanılmalıdır.

Lazer epilasyon nasıl bu kadar etkili?

Son zamanlarda teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerle birlikte yeni çıkan cihazlar oldukça hızlı bir şekilde tüyleri yok etmeye yarıyor. Oldukça hızlı ve etkili sonuç veren lazer tedavisi sonrasında ise yaklaşık bir hafta güneşe çıkılmaması tavsiye ediliyor. Güneş etkisine maruz kalmamak için ise en uygun mevsim kış ve sonbahardır.

Lazer epilasyonun kesin bir çözüm olduğu uzman doktorlar tarafından onaylanmıştır. Halk arasında her ne kadar “yine de biraz tüy kalıyor” mevzusu konuşulsa da, bahsedilen bu sorunlar ilk çıkan ve eski teknolojilere sahip cihazlar ile ilgilidir. Son teknolojili cihazlarda ise neredeyse % 90’dan fazla bir oranla böyle bir sorunla karşılaşılmadığı gözlemlenmektedir. Lazer epilasyonun göz ardı edilmemesi gereken önemli bir özelliği ise iç organlara zarar vermemesidir. Lazer ışınları sadece uygulanan bölgeye etki eder. Eğer farklı bir sağlık sorununuz yoksa lazer tedavisi sonunda da herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmazsınız.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI