Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

/ / Epilasyon

Lazer epilasyon işlemi vücutta bulunan istenmeyen tüylerin sağlıklı ve kalıcı olarak lazer ışınları aracılığı ile yok edilmesidir. Lazer ışınları adı altında kullanılan ışık türü, bilinen ışıkların aksine tek dalga boyunda ve düz bir demet şeklinde yansımaktadır.

Lazer epilasyon son zamanlarda oldukça revaçta olan ve çoğu kişinin sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. Güvenilir, hijyenik, sağlıklı ve işin uzmanları tarafından yaptırılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde ciddi yanma, estetik bozukluk gibi olumsuzluklarla karşılaşılması an meselesidir. Lazer yöntemi ile istenmeyen tüylerden kurtulmak, geleneksel yöntemlerin ( ağda – jilet vs. ) yerine çok daha kalıcı çözümler vermekte ve zamandan da tasarruf sağlamaktadır. Teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler sayesinde eskiye nazaran çok daha hızlı çözümler veren lazer epilasyon, seans olarak kişinin cilt tipine, tüy sıklığı ve kalınlığına göre değişmektedir.

Lazer Epilasyonda Seans Sıklığı Ne Olmalıdır?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenler, işlem yaptırmadan önce ön araştırma yaparak, hangi bölgelerine yaptırmak istiyorlarsa ona göre bilgi edinmelidirler. Her insanın fiziki yapısı ve hormonal gelişimi farklı olduğu için, lazer uygulanacak bölgede meydana gelecek azalmalar da buna oranla değişiklik gösterecektir. Örneğin; alt bacak, koltuk altı ve genital bölgeler en az 4 en fazla da 8 seanslık bir zaman dilimine göre değişkenlik göstermektedir. Sırt, kol ve yüz gibi bölgelerde ise seans süresi 6 ila 12 sayı arasında değişebilmektedir. Belirtilen bu seans sayıları genel olarak belirlenmiş bir süredir. Fiziki yapıya göre nadir de olsa bazen daha az bazen de daha fazla seansta bitme gözlemlenebilir. Bu yüzden kesin bir sayı vermek çok da sağlıklı olmayabilir.

Lazer epilasyonda seans aralıkları da belli bir aralıkta olmalıdır. Seans sıklığı da yine lazer bölgesine göre değişmektedir. Yüz bölgesinde 1 ya da 1,5 ay süren seans, vücut bölgesinde ise 1 – 2 ay gibi bir süreyi kapsamaktadır. Ancak tedavi uzadığı müddetçe seans aralıkları da buna bağlı olarak uzamaktadır. Tek seansta kıl köklerini yok etmenin mümkün olmadığı da unutulmamalıdır çünkü kıl köklerinin farklı gelişim evreleri vardır.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI