Lazer Epilasyon ile Tüylerden Kurtulun

/ / Epilasyon

Bütün insanlar vücudundaki istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulmak ister. Ancak tüy alma yöntemlerinin hiçbirisi kesin çözüm vermez. Bunun üzerine lazer ışınlarından faydalanarak lazer epilasyon tedavisi geliştirilmiştir. Lazer epilasyon tedavisi ile istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulmak mümkündür.

Ağda, cımbız, epilasyon cihazları, çeşitli tüy dökücü kremler ve jilet gibi klasikleşmiş yöntemlerin yerine lazer epilasyonu tercih ederek hem ağrısız, acısız ve kesin çözüme ulaşabilir hem de daha estetik bir görünüme sahip olabiliriz.  Doğru ve sağlıklı lazer uygulaması için bu alanda uzman kişileri ve kurumları tercih etmek oldukça önemli. Çünkü lazer epilasyonda yanlış uygulamalar kalıcı hasarlara da neden olabiliyor. Epilasyon öncesinde tüy yapılarınız incelenmeli ve buna uygun olarak belirlenmiş cihazlar ile tedavi uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra epilasyon öncesi ve sonrasında neler yapmamız ve yapmamamız gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip olmak da büyük fayda sağlayacaktır.

Lazer epilasyon sırasında ağrı ya da acı hissi olur mu?

Sürekli gelişen ve yenilenen teknoloji ile lazer epilasyon seansları eskiye oranla daha acısız ve daha etkili çözümler sunar. Günümüzde lazer epilasyon tedavisi sadece kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da çokça tercih edilen bir tedavi yöntemi halindedir.

Lazer epilasyon dünyada yaklaşık 15 yıldır uygulanmaktadır. Ülkemizde de son yıllarda oldukça artmış durumdadır. İlk biyolojik ve doğal tüy dökme yöntemidir. Lazer epilasyon deyim yerindeyse vücuttaki istenmeyen tüyleri bir nevi perhize sokar ve köklerini yıpratarak beslenmesini ve güçlenmesini engeller. Işına maruz kalmayan kıllar da artık daha zayıf ve güçsüz çıkacaklardır. Avrupa ve Amerika gibi ülkelerde fazlaca kullanılan günümüzde ülkemizde de çokça yaygınlaşmış olan bu yöntem birçok insanın kâbus gibi gördüğü istenmeyen tüy sorununa kalıcı çözümler sağlamış ve birçok insanın memnuniyetini kazanmış bir tedavi.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

En çok da kadınların güzelliğine gölge düşüren istenmeyen tüyler yaz aylarında da oldukça büyük sorun yaratıyor. Lazer epilasyon bu duruma oldukça kısa bir sürede kalıcı çözümler sunuyor. Kadın ya da erkek genç ya da yaşlı fark etmeksizin milyonlarca kişinin sorunu halinde olan istenmeyen tüyler epilasyon pazarlarını da oldukça genişletiyor. Buna bağlı olarak da epilasyon yapılan merkezlerin sayısı hızla artıyor. Özellikle yaz dönemi öncesi çok çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Bazı epilasyon merkezleri indirim yöntemini bazıları da taksit yöntemini kullanarak daha fazla müşteri çekmeye çalışıyor. Lazer epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerine oranla biraz daha maliyetli olduğu bir gerçek. Ancak diğer yöntemler ömür boyu devam ediyor ancak lazer epilasyon kesin sonuçlar veriyor. Geniş zamanlı olarak düşünüldüğünde aslında lazer epilasyon da çok da maliyeti yüksek bir uygulama değil. Bu nedenle de ucuz diye her önümüze gelen yerde lazer epilasyon yaptırmamamız gerekiyor. Yasal olarak izin verilmiş kurumlarca yapılan lazer epilasyon tedavisi hem daha iyi sonuçlar veriyor hem de kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalmamızı engelliyor.

Ayrıca bilinenin aksine lazer ışınları vücuda değil kıl köklerine zarar veriyor. Kılların alınmasının vücuda herhangi bir zararı olmadığı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Vücudun ihtiyacı olan yağ ve ter boşaltımı kıllar sayesinde değil kıl kanalları sayesinde oluyor. Dolayısı ile de kılların tamamen yok edilmesi kıl kanallarının işlevini engellemiyor ve buna bağlı olarak da sağlığa hiçbir zararı yoktur.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI