Diş Taşı Temizliği İle Bakımlı Dişler

/ / Genel

Diş hekimleri tarafından altı ayda bir mutlaka rutin diş muayenesinin yapılması önerilir. Neden altı ay olduğunu hiç düşündünüz mü? Biz konuya ufak bir açıklama getirelim. Ortalama bir diş çürüğünün oluşumu altı aydır. Altı ay içerisinde düzenli olarak diş muayenesi yaptırmak ise ağız ve diş sağlımızı tehdit eden unsurları tespit edip, tedavi sürecine başlamak için en etkili zamandır.

Ağız ve Diş sağlığı tedavilerinde düzenli olarak yapılması gereken işlemlerin başında diş taşı temizliği gelmektedir. Özellikle altı ayda bir yapılan rutin muayenelerde diş yüzeyindeki plağın kireçlenmesiyle oluşan diş taşları, temizlenmediği sürece ilerleyen ve diş eti çekilmeleri, diş eti iltihabı, ağız kokusu vb. rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

Diş Taşı Neden Oluşur?

Gün içerisinde tükettiğimiz besinler ve dişler üzerinde biriken bakteri plağının sertleşmesi ile oluşur. Kendimiz ile ilgilenmeyi unuttuğumuz günler olurken diş bakımımızı ihmal etmemiz çok normal gelebiliyor. Fakat bu konu hakkında şöyle diyebiliriz, yorgun bir günün ardından nasıl dinlemeye ihtiyacımız var ise; temizlenmeyen dişlerin ve ağızda oluşan diş taşları için de altı ayda bir düzenli olarak diş taşı temizliği yaptırmak gerekir. Özellikle de diş taşları ağız kokusu yapmaya başladıysa bu durum kendimiz ve çevremiz açısından biraz rahatsız edici olabilir.

Diş Tedavileri Hakkında Bilgi Alın

Diş eti kanamaları çoğumuzun şikâyetçi olduğu konulardan biridir. Peki, bununla ilgili gerçekten bir uzman tavsiyesi aldınız mı? Ufak bir tavsiye verelim, Maya Estetik instagram hesabına mesaj yoluyla yönelttiğiniz tüm soruları uzman diş hekimlerimiz yorumlamaktadır ve hekimlerimizin uzman görüşlerini yine maya estetik instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Diş Taşı Temizliği Dişlere Zarar Verir mi?

Ağız ve diş sağlığı bakımı amaçlı yapılan bir temizliğin sizce dişlere zarar vermesi mümkün mü? Uzman eller tarafından yapılmıyorsa o konuda bir şey diyemeyiz fakat diş taşı temizliği tam tersi yapılmadığı zaman diş eti iltihapları ve devamında daha zor tedavilere maruz bırakıcı işlemlere sebep olabilir. Eğer siz de diş tedavilerinizi düzenli olarak yaptıracak ve uzman eller eşliğinde yüz güldüren sonuçlar almak istiyorsanız Maya Estetik Centrium’da diş hekimlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI