Genç Ve Kusursuz Bir Cilt İçin Karbon Peeling

/ / Cilt Tedavileri
Genç Ve Kusursuz Bir Cilt İçin Karbon Peeling

Cilt lekeleri ve gözenekler bütün kadınların kâbusudur. Cilt lekelerinden kurtulmanın en iyi yöntemi aslında cildi soydurmaktır. Ancak birçoğumuz buna cesaret edemeyiz ve cilt soydurma işlemi çok özenli bir bakım isteyeceğinden çoğumuzun buna ayıracak yeterli vakti olmayabilir. İşte tam olarak bu noktada karbon peeling uygulaması imdadımıza koşmakta. Bu yöntem çok kısa bir süre içerisinde cildimizdeki bütün pürüzleri ortadan kaldırarak ışıltılı bir cilde sahip olmamızı sağlar. Karbon peeling yöntemi yüksek lazer atışları ile yapılan bir uygulamadır.

Her ne kadar peeling kelimesi denilince ilk akla gelen soyma ya da soydurma işlemi olsa da bu uygulamada herhangi bir soyma işlemi söz konusu değildir. Uygulama ortalama 15dk sürer ve gündelik yaşantınızı hiçbir şekilde olumsuz yönde etkilemez. Tedavi sonrasında ise hücrelerde kolajen üretimi artıyor ve bu sayede cildin elastikiyeti artıyor. Cildin pürüzsüz, parlak ve diri bir görünüme sahip olması sağlanıyor. Lekelerde gözle görülecek derecede açılmalar meydana geliyor ve gözeneklerde sıkılaşma meydana geliyor. Tedaviye uzun bir süre devam edildiğinde ise lekeler tamamen yok olabilecek derecede kayboluyor, cilt sıkılaşıyor ve ciltteki kolajen üretiminin artmasına bağlı olarak da ciltte elastikiyetin artması ve toparlanması gibi sonuçlar elde ediliyor.

Karbon peeling hangi zaman aralığında yapılmalı?

Karbon pelling uygulaması için herhangi bir zamana ihtiyaç yoktur. Her mevsimde ve her cilt tipine uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak uygulama yaz aylarında yaptırılıyor ise sadece tedbir amaçlı olarak uygulama sonrası güneşlenmeye özen gösterilmelidir. Diğer uygulamalarda olduğu gibi yüksek faktörlü güneş kremleri yardımı ile güneşten korunmakta da fayda vardır.

Karbon peeling uygulaması genelde ilk seansta sonuç verir. Uzun süreli ve kalıcı bir etki elde etmek istiyorsak 1 ile 2 hafta arasında en fazla 10 kür olarak yaptırılması ciltteki yağ dengesini kontrol altına alacağı için özellikle akne tedavisinde oldukça etkili sonuçlar verir. Bir lekelenme problemi olan ve genelde hormonsal bozukluklardan meydana gelen melasma adı verilen cilt sorunu için ise 10 seans şeklinde yapılan uygulama kürü ile çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu 10 seanslık uygulamadan sonra ise ortalama 1,5 yıl gibi bir süre içerisinde ikinci bir uygulamaya gerek yoktur.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

YUKARI