Brezilya Popo Estetiği (BBL) Nedir?

/ / Plastik Cerrahi

BBL estetiği diye de adını sıkça duyduğumuz Brezilya Poposu estetiği hakkında merak edilenleri bu blog yazımızda sizler için derledik.

Hayal ettiğiniz o dik ve hatları belirgin kalçaya Brezilya Poposu estetiğiyle sahip olabilirsiniz. Peki neden ‘’Brezilya Poposu’’ diye tabir ediyoruz?

Brezilya Poposu Nedir?

Brezilya, estetik uygulamaları ve plastik cerrahi uzmanlarıyla ünlü olan bir ülkedir. Neredeyse ülkedeki bütün kadınlar düzgün bir vücuda sahiptirler. En çok rehabet gören estetik işlemi ise popo estetiğidir. Dik ve hatları belirgin popolarıyla estetik işlemine adlarını yazdırmayı başarmışlardır.

Brezilya Poposu (BBL) Nasıl Uygulanır?

Brezilya popo estetiği işlemi genel anestezi altında uygulanır. Yaklaşık 2 ile 3 saat arasında süren bir estetik işlemidir. Hasta ve doktorun tercihi doğrultusunda ideal ölçünüz belirlenir ve bu ölçüler baz alınarak vücut proporsiyonunuza uygun popo yapılır. Üç aşamalı uygulanan bir işlemdir. Birinci aşama, liposuction yöntemiyle kişinin fazlalık olan bölgelerinden yağın alınması, ikinci aşama da alınan bu yağın işlenmesi, son olarak ise bu yağların popoya enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir.

BBL Kimlere Uygulanır?

18 yaş ve üstü kadın – erkek tüm yetişkinlere uygulanabilir.

İşlem Sonrası İz Kalır Mı?

Liposuction uygulamasında kanülllerin açtığı gözle görülmeyen küçük kesiler oluşur. Bu kesilere 1-2 dikiş atılır. Bu izler zaman içerisinde soluklaşır ve kaybolurlar.

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Hastanın işlem sonrası bir (1) gün hastanede yatışı gerçekleşir. Ertesi gün hasta günlük yaşantısına devam edebilir. Haftada bir gün duş alınabilir. Hastanın yatıp uzanmasından ziyade tempolu yürüyüş yapması kişinin iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Hastadan 1 ay boyunca özel korse şort giyilmesi istenir. Bu süreçte önemli olan korsenin istikrarlı şekilde giyilmesidir. İşlem uygulandığı an etkisini gösterir. Bir ay sonra işlem tam olarak vücuda oturur.

Brezilya Poposu Uygulayan Ünlüler

Kim Kardashian

Jennifer Lopez

Nicki Minaj

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI