Yaşanmışlıklar Sizi Yıpratmasın | Botoks Etkisi

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Tecrübe dediğimiz şey yaşanmışlıklardan oluşur. Yaşanmışlıklar acı veya tatlı anılardan, anılar ise konusu açıldığında özlem ile bahsedilen konuşmalardan oluşur. Gün sonunda dönüp aynaya baktığımızda bunca yaşanmışlığın izlerini taşıyan cildimiz ise yorgun düşmüş ve yaşlılık etkilerine açık olur.

Botoks Zamanınız Gelmedi Mi?

Gün içerisinde ne kadar mimik kullanıyorsunuz? Mesela insan gerçekten cildinin yıprandığını fark edemiyor. Dost acı söyler ya, çökmüşsün dediklerinde insan bir kendini sorguluyor veya ayna karşısında

Peki, Cilt Kırışıklıkları Neden Oluşur?

Cilt Kırışıklıkları kadın erkek fark etmeden herkesin yüzünde var olan doğal çizgiler. Fakat bazen çizgiler fazla yoğunlaşıp yüz güzelliğimizin önüne geçebiliyor. Stres, üzüntü, depresyonu bu faktörleri destekleyici sebep olarak gösterebiliriz. Hatta bazı kişilerde, mimik yapmadan dahi belli olan derin yatay alın kırışıklıkları görüyoruz.

Kırışıklıklar İçin Ne Yapmak Gerekir?

Botoks, zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıkları, çizgileri azaltan cerrahi olmayan bir medikal uygulamadır. Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri botoks tedavisinde son derece çok iyi sonuç vermektedir.

Botoks Etkisi Ne Kadar Sürüyor?

Botoks’un etkisi, uygulandıktan 48 saat sonra ortaya çıkmaktadır. Tam olarak etkisini göstermesi ise 10 günü buluyor. 4-6 ay süren bir etkiyle düzenli olarak tekrarlanabilen bir uygulamadır.

Erkekler Botoks Yaptırabilir Mi?

Erkekler, kadınlara göre daha büyük yüz kaslarına sahip olduklarından, yaşlı ve yorgun bir ifadeyle daha erken yaşlarda karşılaşabiliyorlar. Daha erken yaşlarda oluşan çizgilenmeler ve kırışıklıklar ilk başlarda göze batmasa da önlem alınmadığı durumlarda derin çizgilenmelerin oluşumuna yol açacaktır.

Botoks enjeksiyonları, yüz kaslarının adeta fazla hareket etmemesi için eğitilmesini sağlıyor. Bir nevi yüz kaslarının güzellik uykusuna uyutulması olarak da adlandırabiliriz.

Cildiniz Kendinize Verdiğiniz Değeri Yansıtıyor

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yalnızca kullanılan bakım ürünleri değil cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılamak da önemli. Botoks ile cilt kırışıklıklarınızın önüne geçebilirsiniz fakat cilt hücreleriniz ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alamadığı zaman istenilen görünüme hiçbir zaman kavuşamıyor. Cilt sağlığınızı korumak ve yaşlılık etkilerinin önüne geçmek istiyorsanız Maya Estetik’i ziyaret etmelisiniz.

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI